| Nagatooooo a întrebat:

Daca lucrez 10 ore pe zi in construcții, și seara alerg cate 4 km ..am vreo șansă să pun masa musculara și să slăbesc, precizez că am 173 și 75 kg

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu poti alerga in nestire fara sa iti pui mesele la punct, degeaba bagi 4 km daca tu ziua mananci mezeluri, kaizer, paine, prajeli, etc, trebuie sa iti cunosti necesarul caloric astfel incat sa stii cata proteina ai nevoie pe zi, cati carbo, cate grasimi, sa stii care e necesarul tau de mentinere si cat e nevoie pentru cut astfel incat sa slabesti, tine cont ca in perioada de slabire ti proteina sus in jur de 2.2-2.5 per kg corp sa nu pierzi masa musculara timp in care lucrezi muschii, trebuie lucrati toti muschi corpului, nu doar ce faci in constructii.

| darrio2007 a răspuns:

Unde se mai lucreaza 10 ore in constructii? Poate la negru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce mananci

| siriusblack98 a răspuns:

In ritmul asta sa slabesti ai sanse, mai ales daca mananci 2 felii de salam si una de paine toata ziua. De pus masa musculara absolut nici o sansa.

| ioana748 a răspuns:

De slabit veti slabi cu siguranță.
Daca ridicați saci zilnic veti dezvolta masa musculară in zona bratelor.
Spor la treaba.

| SkandallKamataru a răspuns:

Daca nu inveti ce e ala SURPLUS si DEFICIT caloric, nu o sa se intample nimic, o sa ramai la fel toata viata.