| RaisaPretty a întrebat:

DAca lucrezi cu greutati mari putine repetari ce se dezvolta?
DAca lucrezi cu greutati mici repetari multe ce se dezvolta?

3 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Muschii se dezvolta la fel, doar ca e bine sa lucrezi cu greutati mai mici si repetari mai multe. Daca faci cu 100kg impins 2 repetari, nu ai facut nimic (in cazul baietilor).

| Moonlight15 a răspuns:

Tu te auzi? 6-10 repetari pentru forta si masa musculara iar mai mult de 10 rezistenta, definire. Tu esti gen Dorian Popa, 10 ani de sala si arata ca unu de 3, numai el recomanda repetari multe si greutati mici.

| Leo1993 a răspuns:

Greutati mari si putine repetari= masa musculara+forta
greutati mici si repetari multe=rezistenta
Mergi la sala?