| GulDan a întrebat:

Daca ma apuc de lupte la 19 ani are ceva? adica sunt cam mare.dar nu vreau sa fac performanta dar vreau sa invat sa ma bat!

Cei care practicati din experienta ce lupte sa fac?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Karate iti vine bine pentru autoaparare.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

La 19 ani e cam tarziu pentru asta, dar se poate.

Personal te-as sfatui sa incerci aikido. Nu este foarte violent si are si o componenta spirituala mai mare decat la karate sau jiu-jitsu sau alte stiluri kombative.

In general nu vrei sa te bati, vrei sa eviti ferm lupta. Aikido cam asta face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am apucat de kick-boxing la 22 de ani...dar am mai facut 2 ani cand eram mai mic deci stiam destul de multe chestii cand m-am apucat...
un sfat sa nu mergi la MMA...ca sa fii bun la MMA trebuie sa stii cum trebuie lupta in picioare si lupta la sol...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde esti?

| GulDan explică (pentru anonim_4396):

Din Bucuresti... mda atunci m-as apuca de box ar fi ok? de ce ma indoesc eu ca mi-au bagat uni in cap ca iti sparge nasu antrenorul si ca la cluburile bune daca esti incepator te i-au in ras restul profesionistii...da mi se pare o prostie daca ar fi adevarat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GulDan):

Nu e adevarat...chiar la antrenamente se face usor...

| GulDan explică (pentru anonim_4396):

La ce club ai facut lupte/

| anonim_4396 a răspuns (pentru GulDan):

Sunt din Timisoara nu sunt din Bucuresti tongue

| SiLaS a răspuns:

Eu am facut judo. Daca vrei sa inveti sa te bati iti recomand sa te duci la k1 sau box.Acolo ai ce invata.Bafta

| GulDan explică:

Si am uitat sa zic ca sunt obisnuit cu sportu...am facut atletism, ciclism si sala.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Karate ar fi foarte ok pentru tine, asa mai la inceeput.

| xbugs a răspuns:

Apucate de MMA, dupa 1-2 ani o sa vezi ca o sa merite.