| CrissRonnye7 a întrebat:

Daca ma apuc de sala trebuie neaparat sa urmez un program? Adica trebuie sa lucrez obligatoriu o grupa de muschi intr-o anumita zi din saptamana sau pot sa lucrez cum vreau dar sa fie corect?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde ce vrei... sa pui muschi sau sa ramai firav.

Daca vrei sa ramai firav, lucreaz-o cum vrei tu, fara program.

| Moonlight15 a răspuns:

Ce intrebari... NU! Lucrezi fiecare grupa de muschi doar odata pe saptamana! Ai facut luni piept, faci doar luna viitoare. Daca antrenezi de mai multe ori= rezultate lente si proste!

| alin100 a răspuns:

Daca vrei sa ai rezultate bune, sa faci muschi adevarati, trebuie sa respecti programul intocmai, la fel si alimentatia.Alimentatia conteaza mai mult decat antrenamentul

| Argelean a răspuns:

Salut! Da, daca te apuci de sala trebuie sa respecti un anumit program. Daca vrei incearca : Ziua 1 - upper bodyZiua 2 - lower bodyZiua 3 - pauzaZiua 4 - upper bodyZiua 5 - pauzaZiua 6 - lower bodyZiua 7 - pauza.Asa am inceput si eu.Bafta,funda?

| YEP18 a răspuns:

Cel mai bine e sa te apuci de un program. Muschii au nevoie de odihna, de aceea se lucreaza numai in anumite zile. In plus, asa nu risti sa te trezesti cu o grupa musculara prea dezvoltata fata de o alta, nedezvoltata.
Mult succes!