| AnonimGenn a întrebat:

Fac 14 ani anul viitor in ianuarie. Si vreau sa ma apuc de sala, dar nu stiu la ce trebuie sa lucrez, cand trebuie sa lucrez, cat timp trebuie sa lucrez, cand sa fac pauze, ce mancare sa consum etc. Vreau raspunsuri serioase, de la oameni care stiu... Realizez ca am doar 14 ani dar majoritatea prietenilor mei au cu totii muschi pentru ca unii i-au steroizii si altii fac sala si au tot 14 ani, dar eu vreau sa fac o treaba cum trebuie nu cum o fac ei de mantuiala ( adica se duc la sala de 3 ori pe saptamana, mananca prostii, fac exercitii la ce le pica in mana, fumeaza, beau )
Dau funda din toata inima happy big hug

4 răspunsuri:
| Ovigabi98 a răspuns:

La sala lucrezi pe grupe de muschi de exenplu intr-o zi lucrezi bicepsi, tricepsisi si pectorali dar e bine ca de fiecare data sa faci si cardio asta inseamna sa alergi la banda sau bicicleta. Ca si alimentatie mai putina paine de exemplu o felie maxim 2 de felii paine la masa sa mananci de 5 ori dar de fiecare data sa nu te saturi doar cat sa nu iti mai fie faoane dar nici sa nu prea mananci ca distrugi corpul.(ex de mancare: orez fiert si cam ori ce doar sa nu contina multe grasimi).La sala e bine sa te duci din 2 in 2 zile ca sa aiba timp corpul sa isi revina. Cam asta e tot ce trebuie sa stii

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ovigabi98):

Cu alimentatia aia devii un slabanog, nu pui muschi

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Ovigabi98):

De fapt mananci pana simti ca nu mai ai unde... si cand simti asta mai mananci putin laughing. in sportu asta mananci, dormi, si te antrenezi ca un erou big grin

| AnonimGenn explică (pentru Ovigabi98):

Spune-mi te rog ce alimentatie sa am big grin