| SofiaMaria32567 a întrebat:

Dați-mi va rog frumos mai multe motive sa nu fac sport acum că e corona virus PS* (am profesor) și mereu ii trebuie profesorului un motiv, va rog, poate unele fete mă vor înțelege

Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Profesor am si eu. Simplu ii spui ca esti scutita de zi, nu cred ca nu isi poate da cu seama ca esti pe stop, intelege ca esti fata oricat de prpst ar fi ))) sau poti sa ii spui ca te doare spatele, piciorul etc. Eu imi luat scutire medicala pe tot anul.

| suntserios a răspuns (pentru MaryMaria333):

De ce fugiti atat de sportul asta? e cel mai bun lucru pe care il puteti oferi sanatatii voastre ce dracu...

| MaryMaria333 a răspuns (pentru suntserios):

Da dar eu am o problema ca obosesc f repede, incepe a imi bate inima prea tare si de la asta mi se face rau.

9 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

"poate unele fete mă vor înțelege" adica vorbim de menstruatie?

Sportivele de performanta fac sport in perioada aia. Ce faceți voi la școală nu se încadrează nici la încălzire raportat la antrenamentele lor, deci am și eu o întrebare: în afară de fițe, ce vă împiedică să faceți ora de sport în perioada aia? Fraieri sunt profesorii care se arată înțelegători...o soluție mult mai corectă ar fi câteva absențe sau note de 2.

| SofiaMaria32567 explică (pentru AnastasiaK):

Deci practic sportul de la școală se poate și în zilele alea

| AnastasiaK a răspuns (pentru SofiaMaria32567):

Da, clar. Iti pui absorbantul/tamponul cum trebuie, eventual il schimbi fix inainte de ora ca sa fii sigura ca nu te patezi si faci ora linistita. Orice sport se poate si in zilele alea, eu am avut si meciuri in zilele d-alea.

| CameliaP223 a răspuns:

Hei! Fiind fata nici nu ar trebui sa întrebe care e motivul anume...
Dar, daca te temi sa interacționezi cu ceilalți colegi la ora de sport ca să nu iei Covid ar trebui să știi că nu o sa ai niciun contact cu ei. Din câte am înțeles nu e permis sa atingeți aceeași minge, aceleași spaliere etc. Proabil doar ceva gimnastica sau alergare ușoară... Nu e cine știe ce

| SofiaMaria32567 explică (pentru CameliaP223):

Deci atunci poți face sport la școală și când ești pe stop? Pentru că dacă nu poți atinge același lucru atunci nici pe saltele sau sa sari capra nu cred că se va putea

| CameliaP223 a răspuns:

Poți să îi spui ca te doare burta /piciorul sau ceva... Doar ca nu știu cât funcționează.
Și ai grija să nu ii dai ca motiv ceva simptom de coronavirus ca te-or baga în carantina laughing

| TrueSport a răspuns:

De ce nu vrei sa faci sport? Contribuie mult la sanatatea ta, lasand asta la o parte, daca tot nu vrei sa faci du-te la medicul de familie si cere o scutiere, sa scrie pe ea ca nu esti apta pentru orele de educatie fizica. Sper sa te razgandesti, arunca o privire aici https://mytruesport.wordpress.com/