| RAY a întrebat:

Corona virus asta s-a speriat de putin? Cum se poate explica rațional sa dispare asa dintr o data?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu m-am dus azi să mă vaccinez a patra oară și nu m-au primit. Au zis că doar cei peste 60 ani primesc al patrulea vaccin. În Olanda.

| Mosotti a răspuns:

Nu a disparut, exista dar acum nu se mai da importanta lui, asa cum nu trebuia sa i se dea asa mult nici inainte.

Pai e f simplu, rolul lui a fost sa mai moara din oameni si mai ales sa fie distrusa economic Europa pentru ca aia de peste ocean sa scape de un concurent economic (corona a fost si la americani dar nu a contat ca au mai murit din ei si acolo, ca oricum america e condusa de marile corporatii care nu le pasa de oameni).
Odata cu razboiul, vine faza doi, nu mai e nevoie de corona, si destabilizarea economica a UE si altii continua si mai agresiv.
Covid a disparut la 1-2 saptamani de la razboi caci nu mai e util! De aia coincidenta pe care ai observat-o.
S-a facut miliarde din vaccin, s-a facut profitul dorit si gata.

Posibil ca virusu sa fi fost facut in laboratoarele din Ukraina si din alte parti (nu e sigur, e doar o parere), si sa fie trimisi pe lilieci in china, s-a studiat comportamentul lor si unde s-ar duce.
Si s-a dus in china pentru ca se dorea si destabilizarea chinei, ca si asa americanii aveau razboi economic de dinainte, facea orice sa-i termine, le-a interzis la TSMC sa le mai dea cipuri total nejustificat, si asa mai departe.

| Erin28 a răspuns:

Nu a dispărut. Ci pur și simplu nu mai primește atât de multă importanță precum înainte, dar în toamnă, când va începe sezonul virozelor, al răcelilor, oamenii vor deveni iar înspăimântați, vor solicita mai multe teste și vor fi mai multe persoane confirmate. Am impresia că o să o tot ținem așa încă 10 ani de acum încolo. Știu că e periculos, dar nu putem trai doar vara, iar în restul anului, 9 luni, sa avem restricții. Eu urmează să merg la facultate. Nu cred că voi apuca, pentru că la ce se preconizează, prevăd iar cursuri online. Am făcut aproape trei ani de liceu online, poate voi face până și facultatea online.

| DARLINGx a răspuns:

Nu a dispărut. încă sunt oameni care se îmbolnăvește de corona virus,, Din cauza războiului nu a mai spus la știri.etc. de covid

| colosseum1337 a răspuns:

Nu a disparut, doar nu s-a mai povestit despre el. Inca se imbolnavesc oameni din cauza coronavirusului. happy

| XxXLoredanaXxX a răspuns:

Corona nu a dispărut. Nu s-a dus în Hawaii. Astia care spun ca a dispărut nu au dreptate. Cel mai bine e să porți mască în aglomerații și în mașini, avioane, etc.

| Andrei32244 a răspuns:

Este o gripa creata in laborator.Se lucra la vaccin di 2019, inainte sa apara pe piata.
Le-a cam dat cu virgula, acum vaccinatii au mai multe probleme decat cei care au reusit sa scape de intepatura.