| anșa a întrebat:

În Iași cum este situația cu corona virus? Din câte auzeam era ceva de Tg Frumos?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

In Tg Frumos au fost confirmate 4 persoane infectate, dar in întreg judetul Iasi sunt 154 de persoane.

http://www.ms.ro/......8-04-2020/

Dacă cauți pe google, de ex: Buletin informativ 18.04. 2020 (scrii data!), afli la zi, numărul numărul imbolnăvirilor.

| anșa explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sunt 156 de cazuri confirmate de corona virus in Jud Iasi conform INSP.