| OnePiece a întrebat:

De ce este Cristiano Ronaldo cel mai detestat jucator din istoria fotbalului?

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poate ca nu e modest asa ca Messi.Dar eu nu cred ca e asa detestat..multi tin cu el si cu Real.

| RAY a răspuns:

Endoryus are dreptate, indivizi beta =ratati speciei umane care fac umbra pamantului mereu vor fi invidiosi pe cei alfa care sunt superiori lor, din pacate aia au voie sa se inmulteasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mai buni vor fi mereu invidiati si urati de restul > adica de ratati. Si cum ratati sunt multi, te prinzi tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarasi Endoryus cu ratatii in toate. Are o obsesie cu acest termen. Oare de ce? big grin

Oricum, Cristiano Ronaldo e un fel de Justin Bieber al fotbalului. Cam asa stau treburile. Desi omul e bun, din cauza caracterului si target-ului de fani ajunge si privit din alte unghiuri mai putin favorabile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e neaparat cel mai detestat, dar e sigur ca oricine ar face un asemenea top nu are cum sa nu il puna pe o pozitie pe undeva in primele locuri.
Faptul ca iese atat de mult in evidenta il face sa atraga nu numai fani, dar si destui care il urasc mai mult sau mai putin. Nu stiu daca neaparat din cauza ca e prea bun, asa cum afirma chiar el, dar e si asta o parte de adevar. Asta mai ales in contextul rivalitatii dintre echipele la care joaca si multe echipe mari din Spania si intreaga Europa si nu numai (de club si nationale).
Desigur, el are destule defecte (foarte egoist, de multe ori arogant si prea plin de sine, simuleaza destul de des si vocifereaza la adesa arbitrilor, adversarilor si chiar a colegilor de echipa), dar nimeni nu e perfect si ar fi culmea ca un fotbalist cu talentul si calitatile lui extraordinare sa se poarte in teren ca un mielusel inocent si jucaus care a iesit cu mama lui sa pasca putin gazon inainte de culcare.

| alizeu11 a răspuns:

Pentru caracterul sau!