| OnePiece a întrebat:

Care este cel mai bun jucator de fotbal european (deci nascut in Europa)? In afara de Cristiano Ronaldo.

21 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Zlatan Ibrahimovic mi se pare cel mai bun jucator nascut in Europa si care este inca in activitate, dupa Cristiano Ronaldo.

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Zlatanescu' e cam gata, vin fenomenele din spate.

| AFR81 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, dar asta nu inseamna ca nu e unul dintre cei mai buni. Si Dirk Nowitzki, spre exemplu, e batran, dar ramane o legenda.

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

E subiectivism pur cand vine vorba de cel mai bun. Pentru mine cel mai bun ramane Henry,, pur si simplu era inzestrat cu de toate.

| Drimmero a răspuns:

Din fotbalul actual? Uita-te ce fenomen e Mbappe...si are doar 19 ani, e viitorul fotbalului, el si Dembele, ce echipa are Franta cu ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jucatori uriasi au fost multi: Cruyff, Van Basten, Gerd Muller, Maldini, Pirlo, Seedorf, Del Piero, Nedved, Baggio, nu poti nominaliza doar unul, cei mentionati de mine sunt foarte putini.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Henry si restul...
Chiar sunt atatia, e absolut imposibil sa zici ca ca exista cel mai bun, exista cate un nume pentru perioade diferite, posturi diferite, echipe diferite,, dar in esenta ei raman pionerii din fotbal!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu poti spune Henry si restul cand in aceeasi perioada, in Premier League, au fost unii ca David Beckham, Ryan Giggs, Paul Scholes, Rio Ferdinand, Steven Gerrard, Frank Lampard sau chiar Alan Shearer(prin cuvantul 'chiar' il incadrez in epoca lui Henry, de calitati nu cred ca se poate vorbi).

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Henry avea ceva aparte, ceva care il facea sa fie peste cei de aici,, doar Ronaldo in perioada United mi s-a parut peste el atunci,, depinde si cum privim lucrurile. Cei de acolo sunt jucatori emblematici pentru cluburile lor, dar permite-mi sa-mi spun pararea ca Henry era peste ei, mie cel putin asa mi s-a parut ca a fost peste ei, doar dupa venirea lui Ronaldo a inceput sa aiba concurenta cea mai mare cu el/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Vorbim de jucatori europeni, dar eu, in orice moment, il vad pe Drogba ca fiind peste Henry.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Si sa nu il uitam, iarasi, pe Van Nisteerloy.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Henry are cifre mai bune decat amandoi in Premier League, nu stiu de ce toata lumea mi-l pune pe Drogba in fata lui Henry,, o recunosc ca fan Arsenal ca Drogba a fost un jucator emblematic pentru albastrei, dar totusi, Henry e peste el la toate capitolele.

L-ai vazut pe Drogba avand tehnica lui Henry? asta asa ca sa nu ne raportam doar la cifre...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Au fost jucatori mult mai mari ca Henry, poate el e cel mai mare din istoria recenta a lui Arsenal, dar sa fim seriosi. Shevchenko mai imi vine in minte, dar raportandu-ne la fotbalul european, la Chelsea a fost dezamagire.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident ca au fost jucatori mai mari, dar pentru mine ramane cel mai mare. Peste ce exemple mi-ai dat tu, e peste Drogba si VN de exemplu...

E cel mai mare din istoria noastra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Din istoria lui Arsenal, probabil. L-am mai uitat pe Owen, apropo.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

O teapa de jucator pe care l-a transferat United de la Real ))))))
Vrei sa zici ca ala e peste Henry?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

In perioada Liverpool, cand a primit si Balonul de aur, da.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e sa vorbim intr-adevar de jucatori mai mari decat Henry din perioada Premier League,, doar Ronaldo ar face asta/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

E parerea ta, eu in momentul asta vad in PL un jucator cel putin de valoarea lui Henry in Harry Kane.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Kane chiar e piesa de fotbalist, a fost in curtea lui Arsenal si acum joaca pentru gainile de Spurs...

Răspuns utilizator avertizat