| cosmin986522 a întrebat:

De ce nu reusesc sa cresc in masa musculara? Merg la sala de ceva timp si rezultatele nu sunt prea buna.Am 18 ani 1, 73 si 65 kg si vreau sa ajung pe la 73

11 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

"De ceva timp" acolo e poate problema, trebuie sa mergi constant si mult timp, nu 2-3 luni si sa speri la "miracole". Pentru inceput iti recomand sa iei magneziu+multivitamine care iti vor da pofta de mancare daca nu ai asa ceva, plus ca iti va oferi energia necesara la sala. (de preferat sa iei efervescente si sa le bei inainte de sala cu o ora). http://antrenorpersonal.wordpress.com/

| SpaNu88 a răspuns:

De curiozitate. cate mese ai pe zi?

| cosmin986522 explică (pentru SpaNu88):

Intre 3 si 5. In timpu scolii 3.

| SpaNu88 a răspuns:

Cu 3 mese vrei sa pui tu masa ma?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SpaNu88):

Depinde si cum sunt cele 3 mese... pe vreama lui Arnold era un culturist ( imi scapa acum numele, dar o sa-ti caut daca te intereseaza ) care avea O SINGURA MASA PE ZI... cu observatia ca manca 4 kg de carne la acea masa happy
Sunt oameni care cresc si cu 3 mese, dar mai greu

| SpaNu88 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nici tu nu stii ce vrei. ce vrei sa zici, ca mananci 1 kg de carne la fiecare masa? si lasa-ma cu basme din astea. pe vremea lu arnold. acum suntem in 2012

| Cosmin86 a răspuns (pentru SpaNu88):

Stii ce vreau sa zic, ca sunt oameni care pot creste si cu 3 mese pe zi, cei cu un genetic foarte bun.
Cauta despre Fed Sanya, si el manca o singura masa pe zi.

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

U crezi ca in 2zile gata deja esti patratele de muschi muschi ti se vor dezvolta in timp

| andreidraga a răspuns:

1) E firesc sa nu pui usor masa. Fibra musculara naturala se pune foarte greu. ( nu ca in cazul substantelor care te ajuta sa iei 2 kg / luna )
2) La varsta ta si inaltimea ta ai o masa normala.

| sHaNd0r1c4 a răspuns:

Daca te ti de sala inca 1 an.si ai un regim alimentar bun + odihna +un antrenament bine pus la punct.vei avea progrese marii.si eventual poti folosi si niste minerale vitamine sau un shake proteic dupa antrenament...Bafta!

| Cosmin86 a răspuns:

Dar spune si programul tau de antrenament