| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu te slabesc abdomenele?

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Nu vei slabi niciodata pe o zona a corpului, vei slabi din intreaga masa corporala. Abdomenele sunt exercitii pentru tonifierea muschilor, pentru a slabi e nevoie de exercitii de cardio: alergat, bicicleta (sau, cum se spune in Banat: "tongla"), banda, sarituri; APOI, pentru diferite zone ale corpului, tonifiere. Tonifierea este pentru conturarea formelor.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Imagineazati ca ai o cantitate mare de benzina, 900000 de litri de benzina si tu consumi 2000 pe zi chiar daca nu faci nimic dar tu adaugi zilnic 2500l benzina, deci esti pe plus, acele abdomenele maresc arderea benzinei doar cu 5% maxim, nu e mai logic sa numai bagi extra benzina daca vrei sa slabesti? decat o pizza care are 2500 de calorii mai bine fara ia sau un maraton de 30 de km tu alegi, cand sau studiat arderile celor din africa vs europa sunt la fel difera calorile, astfel spus un om care face efort nu e slab pentru ca face sport si pentru ca manca putin, abdomenele strica coloana in timp, ca mascul mai bine ai baga culturism doar esti barbat si cardio =alergare

| minrest a răspuns:

Ti-am mai spus, dar asta e. Abdomenele nu sunt exercitii cardio.

| JackR a răspuns:

Pai daca le faci cu un Big Mac intr-o mana si cu berea in cealalta, cum ai vrea sa slabesti?!

| Raducons a răspuns:

Te slabersc dar trebuie sa faci multe, nu umai cate o suta, cred ca trebuie mii si conteaza si un regim alimentar potrivit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Raducons):

Poti sa faci milioane si tot nu te slabesc.

| Logann a răspuns:

Incearca sa le rogi frumos.

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Nu stiu frate, eu fac abdomene si slabesc

| Gabrielsergiu a răspuns:

Conteaza alimentatia