| iiooaannaa26061994 a întrebat:

De saptamana asta merg zilnic la sala de la 16 la 18.cand merg acasa mai pot sa mananc ceva sau nu. daca da, cam ce anume?

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce obiective ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Katoteshika a răspuns:

Pai dupa ce mergi la sala ar vi favorabil sa mananci un fruct sau salata, un iaurt...
funda?

Răspuns utilizator avertizat
| JustLife a răspuns:

Buna, e normal sa mananci, de exemplu, lactate, trebuie sa mai mananci si putina carne... sper ca te am ajutathappy

| lucas987 a răspuns:

Ai putea sa mananci.dar numai niste fructe sau legume.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Ti-a zis prost. ultima masa sa fie cu 2 ore inainte de culcare. si mananci cam la 3-4 ore o masa ( putin si des ).

foarte important :
http://www.getfit.ro/......abire.html

dupa antrenament ai nevoie de carbohidrati ( pentru refacere ) si proteine. ai putea manca peste cu orez sau piept de curcan cu legume.

http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

Asta e considerata masa dupa antrenament.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Evident ca NU

1. fructele nu se mananca seara ( carbohidratii simpli nu se mananca seara pe scurt )
2. nu au nici carbohiderati si nici proteine

Seara mananci un peste ( de preferat somon sau alt peste oceanic ) si cu legume sau orez fiert sau o salata ( rosii, ceapa, morcovi, etc. ).

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

E foarte indicat sa intri, alea sunt alimente sanatoase. Nu conteaza ora X sau ora Y, sa fie cu 2-3 ore inainte sa te culci. In niciun caz nu mananci fructe seara, fructe mananci intre mese si inainte de antrenament.