| Carnage a întrebat:

Deci, am 77 de kilograme, si fac sala de 7 luni, si am dat jos 15 kg (n-am mai mancat paine) si acum nu prea mai merge sa dau jos la fel de repede, tin sa precizez ca nu tin regim, mananc ce mi se pune in fata, in afara de paine.Ce-as putea sa fac sa mai slabesc? sau sa renunt la ideea asta si sa transform tot in masa musculara?

3 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Ba tu crezi ca slabesti doar pentru ca ai dat painea "afara"?
Mananci ce ti se pune in fata, fac pariu ca nici nu sti ce se afla in mancarea aia.
Ce vrei tu sa transformi in masa musculara? Grasimea cumva? happy

| AntrenorFitness a răspuns:

Incepe prin a-ti regla stilul de viata, regimul alimentar este foarte importanta intr-un program de slabit.
http://www.despreculturism.ro/9-reguli-pentru-scaderea-in-greutate.html
aici vei gasi program de nutritie http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Ideea de a transforma este una falsa! Grasimea nu se transforma in muschi si nici invers. Grasimea trebuie eliminata, arsa, iar masa musculara trebuie lucrata specific ca sa creasca.
Multa bafta!

| PoneiulFERICIIIIIT a răspuns:

Cand ai mai multe kg consumi mai multe calorii, din cate stiu un kg de grasime consuma in jur de 50-60 calorii/zi si 1kg de muschi cam 70-80, tine-te de greutati si vei slabi mai repede. Funda?