| arvamircea a întrebat:

Deci stiu ca e periculos sa iei pastile ca sa faci muschi mai repede dar depinde de care iei vreau sa iau si eu mi-ati putea recomanda si mie niste pastile NU foarte puternice. Si cat de repede i-si fac efectul?

9 răspunsuri:
| badboy18 a răspuns:

NIcio pastila nu va fi buna, ea va dauna organismului tau. De ce sa te indopi acum cand poti sa te duci regulat la sala si sa fii ok?

| Adryanna2000 a răspuns:

In primul rand sunt foarte periculoase si sunt interzise pe piata.Au existat o gramada de cazuri socante atat in tara cat si in strainatate in care oamelilor care au consumat pastilele le-au explodat muschii.In al doilea rand trebuie sa aflii ca urmarile sunt foarte grave; consumul poate duce la impotenta si intreruperea vietii sexuale.Eu una te sfatuiesc sa te duci la sala si sa faci muschi prin munca cinstita.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adryanna2000):

Depinde ce pastile, daca sunt steroizi ( si pastile si injectii ) normal ca au efecte secundare.

Dar pastile pot fi si vitamine, minerale, calciu, aminoacizi, etc., astea sunt ok si nu sunt interzise.

| AkexD a răspuns:

Vad tot felul de raspunsuri copilaroase aicihee hee. Tipule,depinde si de felul corpului tau,endomorf,ectomorf... Sunt multe criterii dupa care sa-ti poti alege ceva,pentru a face muschi.
Da`mi mai multe detalii,inaltime, kilograme, ani, si`ti voi raspunde mult mai explicit intrebarii tale, incarcand sa te lamuresc.

| abyy95 a răspuns:

Ia mai bine proteine nu lua pastile ..cat timp iei pastile te faci mare cand numai iei ce o sa faci? pielea se lasa iti recomand proteinele deoarece ele sunt extractii din dif alimente oua carne etc. si decat sa mananci atat iei proteine iti recomand MASS GAIN SYSTEM este vreo 70 RON sau total mass 35 RON ambele au in jur de 1kg dar sunt foarte bune. eu am luat o galetusa de 3KG de pro mass si am dat pe ea in jur de 60 RON ..bft la facut muschi

| Dkgray a răspuns (pentru abyy95):

Nici unul din produsele enumerate de tine nu este o pudra proteica, in special Total Mass in care raportul carbohidrati/proteine este de 3 la 1, deci e un weight gainer.

| Cosmin86 a răspuns (pentru abyy95):

Pielea se lasa doar de la grasime.
Si ce ai enumerat tu sunt 'gainere' nu proteine, au foarte putine proteine ( 30 % ), daca vrei proteine ia un concentrat sau izolat proteic, ceva cu 80-90% proteine, mass gain si pro mass sunt bune doar cand esti slab.

| arvamircea explică:

Pe Romana va rog! Stiu ca undele sunt periculose si sunt interzise dar altele nu sunt.

| Dkgray a răspuns (pentru arvamircea):

Te referi probabil la steroizi care sunt cu totul altceva fata de suplimentele nutritive. Acestea din urma luate in doze corecte nu sunt periculoase pentru organism.