| anonim_4396 a întrebat:

Dragi băieți/bărbați, de ce unii dintre voi, atunci când mergeți la sală și începeți să dezvoltați ceva mușchi, simțiți nevoia să postați pe rețelele de socializare poze cu voi la sală în maiou sau tricou, arătându-vă ostentativ mușchii?
Majoritatea dintre voi așa procedați.
Ce vă animă să faceți asta?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Daca faci o comparație dintre volumul de poze (selfie-uri) pe care le face o fată (nici măcar din cele care merg la sala) și cel pe care le face un băiat care merge la sala, cu siguranță fata va avea cifra mai mare. De fetele care merg la sala nici nu mai zic, diferența e și mai clară.

Deci nu e vorba de ce fac băieții asta ci de ce fac oamenii în general asta. Explicații sunt, dar cel mai bine înțelegi când te afli în acea situație. Are legătură cu cantitatea de efort pe care trebuie sa o depui și sacrificiile pe care trebuie sa le faci ca să ajungi in forma respectiva. In condițiile astea poate că nu pare așa de ostentativ sa fii mândru de rezultatele tale.

Înainte să săriți pe mine, nu, eu nu (mai) merg la sală și nici nu am postat vreodată genul asta de poze, nu mai am cont pe nicio rețea socială, dar înțeleg nivelul de efort si de ce unii o fac.

19 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E mindria noastra ca avem muschiulet, si nu slanina... happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sexul.

| mihai69 a răspuns:

Da voi de ce postați poze cu botic, țâțe decoltate până la buric, picioare în colanți etc?!?

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Unele dintre noi, eu una nu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

P*la mica.

| Catrice a răspuns:

Am o fosta colega care face asta și nu e singurahee hee

| Sofer a răspuns:

Dacă nu faci poze la sală Degeaba te duci

| Hammurabi a răspuns:

Nu am fost și nici nu mă voi duce vreodată la sală.
Nu vreau să arăt mai bine decât arăt,
Nici nu fac altfel de mișcare decât de relaxare/plăcere.
Pentru că am o gravă problemă medicală.
Mi-e o lene de mă doare. rolling on the floor

| Lukasssz a răspuns:

Eu nu am simtit niciodata sa am muschi imi place mai mult asa, skinny criminal laughing

| wildthing a răspuns:

Pentru ca asta e principalul motiv pentru care mergem la sala, sa aratam mai bine...iar atunci cand ni se pare noua ca avem cu ce ne mandri, simtim nevoia sa ne si expunem.
Fetele de ce isi arata ostentativ cooru' pe Instagram? Nu-i acelasi lucru?

| AnastasiaK a răspuns:

Nu-s băiat/bărbat, dar o să-mi iau rolul de "avocat" și o să te întreb:

Pe unele fete care merg la sală CE le determină să facă FIX același lucru (sau varianta cu colanții băgăți în.)? Sau după ce se aranjează/îmbracă mai frumos ce le determină să posteze poze cu ele? În general pe oameni ce îi determină să posteze poze cu ei când simt că arată bine?

Dacă reușești să răspunzi la oricare din întrebările astea, ți-ai răspuns și la întrebare.

| FreddieM a răspuns:

Narcisism?
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza mult motivul pentru care s-au apucat de sala.
1.a arata mai bine 2. sport de performanta 3.a slabi etc etc
Si probabil cei de la numarul 1 i-ai intalnit pe Facebook facand asta, bucurandu-se de reusita lor.

| TheStrategist a răspuns:

Pentru că avem ce să ne arătăm rolling on the floor
Glumesc, eu merg la sală și nu stau pe telefon atunci ca să mă pot concentra la antrenament.

Răspuns utilizator avertizat
| LostForForever a răspuns:

De geaba ai mușchi dacă nu sti ce este shoarma cu usturoi sau forneti cu cașcaval

| VoidEternal a răspuns (pentru LostForForever):

De geaba ai fost la scoa-la daca nu ști să scrii.

| darrio2007 a răspuns (pentru VoidEternal):

Râde ciob de oală spartă.

| VoidEternal a răspuns (pentru darrio2007):

Nu pare că ești familiar cu sensul ironiei.