| Culturism69 a întrebat:

E buna creatina asta?
Nu inteleg o chestie, la modul de administrare scrie :
"Se administreaza cate 2 capsule de 2-3 ori pe zi. Pentru cele mai bune rezultate, se servesc alaturi de mese".
Deci, nu inteleg cate capsule trebuie sa iau pe zi. ( Nu fac faza de incarcare.)
La 17 ani, 70 Kg si 1.80.
6 Luni de Sala.

Răspuns Câştigător
| Rau1Alberto a răspuns:

Salut,
Creatina e buna daca o asimileaza corpul tau unu la mana, si doi la mana e buna daca e de calitate. Adica poate sa fie ieftina si sa nu simti mai nimic, sau de calitate [ asta mai ridica pretu ].
Administrarea se refera ca trebuie luate 2 Capsule de 2 sau 3 ori pe zi.
Dimineata dupa ce mananci 1 portie
La amiaz a 2 portie
Seara la cina a 3 a portie.
Asta ar insemna 6 pastile zilnic.
Spor la sala!

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Ce nu intelegi iei cate 2 pastile de 2 sau 3 ori pe zi. deci 4 pastile pe zi daca iei 2 pastile de 2 ori. sau 6 pastile pe zi daca iei cate 2 de trei ori? e asa grea matematica asta? laughing)

| TheFuture a răspuns:

Creatina iti duce puterea muschilor la maxim de ex azi faci 10 repetari cu 70 de kg... dupa 2-3 sap de creatina o sa faci chiar 15 repetari. Din cate stiu se iau 15 gr il zilele cand faci antrenament si 10 gr cand nu faci(modul de administrare : 5-7gr inainte sa mananci dimineata si 5-7gr inainte de antrenament) daca nu faci antrenament in ziua aia 5 gr dim si 5 la pranz inainte de mese. Sper ca te'am ajutat app eu iau creatina praf nu capsulebig grin