| mosw a întrebat:

E important sa bei apa in timpul antrenamentului la sala?

Răspuns Câştigător
| ?ndrei a răspuns:

Chiar foarte important!
Este foarte important sa bei apa chiar si inainte de sala pentru ca iti hidratezi corpul si bineinteles muschii.Hidratandu-ti muschii obtii mai multa forta.
Daca vrei mai multe informatii despre cum sa-ti lucrezi corpul uite aici un site(in engleza): http://scoobysworkshop.com/

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mereu dupa o serie iau o gura de apa. corpul uman este 70% daca nu mai mult apa, la sala transpiri deci elimini apa => deshidratare. daca as putea as face asa: pahar 80 ml dupa fiecare serie, 3-4 serii pe aparat, 4 aparate pe grupa musculara. si de 7 luni merge brici sala. ies obosit mort, dar nu deshidratat.

| DenisIonut01 a răspuns:

Logic ca este important.

| ZigZagMTFK a răspuns:

Pai in timpul antrenamentului de sala nu bei apa pentru ca nu ai voie risti sa faci pniomonie. Doar daca o iei in gura si o scuipi. Sau poti sa bei apa dar calda. Cel mai bine e sa bei apa inaintea antrenamentului, iar dupa antrenament mai stai 15 min si dupa poti sa beibig grin

| JohnnyBi a răspuns (pentru ZigZagMTFK):

Tu esti ca avionul in zbor fata de pamant: PARALEL

| mosw explică:

Am primit sfaturi cum ca ar fi bine si nu sa consum apa in timpul antrenamentului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mosw):

Ce antrenament faci? Pentru slabit, masa musculara, box, etc?

| mosw explică (pentru Cosmin86):

Pentru masa musculara

| Cosmin86 a răspuns (pentru mosw):

Da, bei apa, nu faci nicio pneumonie, e chiar recomandat pe ORICE site de culturism si fitness sau ORICE instructor iti poate confirma.

In timpul antrenamentului bei apa sau o bautura isotonica ( care inlocuieste si electrolitii pierduti prin antrenament ).

Cand faci muschi hidratarea e foarte importanta.

Eu beau 0.5 sau 1 litru de apa / antrenament ( 1 ora ).

| ZigZagMTFK a răspuns (pentru Cosmin86):

Ziceam ca daca esti transpirat si bei iapa rece in trimpul antrenamentului chiar poti sa faci.