| AxlRose a întrebat:

Ce bautura care contine proteine pot sa-mi fac acasa pentru a bea in timpul antrenamentului de sala? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| st3fDub a răspuns:

Salut.Uite ai aici niste retetehttp://www.buzzle.com/......cipes.html

Daca vrei ceva mai simplu, poti incerca acasa.Ai nevoie de: 25g caseinat sau concentrat asemănător proteic (milk & egg, super protein r-90 etc., pe astea le iei de pe redis.ro sau poti renunta daca nu doresti sa cumperi nimic)
* 1 ou întreg
* 1 albuş de ou
* 150ml lapte
* 1 banană mare

Trebuie sa pisezi banana cu o furculiţă, pui restul' de ingrediente şi amesteci cu un mixer/blender până devine o cremă cu gust de banane, excelentă.O sa ai aproximativ 300 kcal concretizate în 30g proteine, 30g carbohidraţi şi 5g grăsimi.

Daca vrei sa faci treaba buna, iti recomand Super Mass, de la optimum nutrition sau Whey Gold.Primul e un gainer, al doilea un concentrat de proteine. Testate amandoua de mine, rezultate excelente.http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-2-7-kg/

http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-908g/

| Cosmin86 a răspuns (pentru st3fDub):

Stai putin, ca esti pe langa si tu

"O sa ai aproximativ 300 kcal concretizate în 30g proteine, 30g carbohidraţi şi 5g grăsimi."

SERIOS?

ca proteine :
1 ou intreg = 7 grame
1 albus de ou = 3.5 grame
150 ml lapte = 5 grame
1 banana = 2 grame

7+3.5+5+2 fac 30 dupa matematica ta?

Tu ai picat bacul cumva?

| st3fDub a răspuns (pentru Cosmin86):

Prietene ai uitat concentratul proteic care asigura cea mai mare parte de proteina.Nu mai incerca sa pari istet zicandu-le altora ca sunt prosti...Sa auzim numai de bine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru st3fDub):

Ok, scuze, vazusem doar enumerarea aia

| st3fDub a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu e nimic, nu am zis cu rautate.Am uitat sa pun steluta aia inainte. happy

11 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Fa-ti un shake cu oua (nu fierte crude)

| IonutzWoW a răspuns:

Daca ai storcator, iti recomand sa iti faci un suc de portocale. Daca nu ai, o limonada ar fi perfecta. Eu asa imi luam la sala. BAFTA!

| DownTheStairs a răspuns:

Clasicul shake de oua crude?

| Cosmin86 a răspuns (pentru DownTheStairs):

Ala e o prostie, mai documenteaza-te si tu inainte sa recomanzi lucruri retardate

| MrMuscolo a răspuns:

Alti retardati mintal bai fratilor beti oua crude si in scurt timp o sa ajungeti la morga daca vrei ce dracu shake de proteine in timpul antrenamentului e mai bun decat simpla apa?

| cristina1001 a răspuns:

Shake cu oua crude bineinteleswinking