| AleKkKs a întrebat:

Ce as putea face sa mi se vada venele pe maini? Daca nu ma insel. sa am vascularizarea mare! Dau funda la cel mai bun raspuns..sau cea mai buna explicatie!

14 răspunsuri:
| Hades98 a răspuns:

Salut.

Te referi la Definire sa zic asa. Pai. Este foarte simplu!
Fa mult cardio : alergat, inot, bicicleta, orice ce inseamnadai jos grasime!

Si de exemplu daca ai o gantera si vrei sa faci sa ti se vada venele pe maini.

FA MULTE REPETARI CU KILOGRAME PUTINE!

F?

| Crocodilul01 a răspuns:

Bea cafea cu energizant si ciocolata! laughing

| Costelo_Mariano_1980 a răspuns:

Consuma lichide multe si fa ex. fizice..gen flotari. succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Daca nu esti in stare sa raspunzi la intrebare, nu mai spune tampenii.

Legat de intrebare :

1. mareste-ti muschii
2. arde grasimi cat mai mult ( cand ai un bf suf 15 % o sa se vada destul de clar )
3. poti lua suplimente care maresc venele ( vasodilatatoare, gen oxid nitric, creatina, etc. )

| Costelo_Mariano_1980 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bai inteligentule...bai panarama. inveti omu sa bage prostii in el..bai asta injectat. tine pentru tine nu mai da si la altu...

| Hades98 a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Asa, bravo! Chiar asa. nu a inteles nimic cel ce a pus intrebarea din raspunsul lui!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Am recomandat SUPLIMENTE ( nu steroizi ).

suplimente = mancare concentrata

Esti doar un COPIL MIC, complet paralel cu sportul si nutritia, nu? Nu esti in stare sa faci diferenta intre steroizi injectabili si suplimente rolling on the floor

| Costelo_Mariano_1980 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ha ha ha..mare panarama esti! bai asta..., bai panarama de om care esti tu! Creatina retine apa in muschi. dupa ce nu mai consumi creatina si slabesti partial se lasa pielea pe tine din cauza ca pe perioada administratie pielea s-a largit/intins ( ca in cazul consumului de steroizi ).O concluzie personala:recomand intotdeauna sportul "pe curat". Bai panarama de om care esti tu Cosmin86

| Cosmin86 a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Serios? se lasa pielea pe tine? Cel mai vechi MIT!

Eu personal am folosit 2 ani creatina si apoi n-am mai folosit deloc. Si ca sa vezi, nu s-a lasat DELOC pielea.

Daca te documentezi ( ceea ce nu faci ) vezi ca toti culturistii folosesc creatina in perioada de masa musculara si apoi in perioada de definire RENUNTA LA CREATINA. Perioada de definire e INAINTE DE CONCURS.

Nu ar fi stupid sa se dezumfle TOTI fix inainte de concurs? Si ca sa vezi, nu se dezumfla.

Chestia cu pielea e demonstrata STIINTIFIC ca e o MARE ABERATIE din anii 70 chiar.

Dar tu n-ai evoluat DELOC.

Mai citeste :
http://www.doctor.info.ro/creatina.html

Articol scris de MEDICI SPECIALISTI.

Auzi, se lasa pielea =))

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Chestia cu "se lasa pielea" e cel mai des intalnita ABERATIE posibila.

Creatina se gaseste in carne. Tu consume carne => ( dupa logica ta de 2 bani ) ca iti atarna pielea.

Felicitari, iti atarna pielea pentru ca mananci carne. ( ca sa vezi ce idiot esti ).

Mai documenteaza-te si tu inainte sa aberezi ca ultimul retardat.

| Costelo_Mariano_1980 a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Eu consum carne., eu nu consume' carne., tu daca consume' carne esti un retardat mintal bai panarama de om.

| Costelo_Mariano_1980 a răspuns (pentru Cosmin86):

Poi normal ca nu mai folosesti; iti este frica de efectele secundare...si ma intreb de ce oare toti culturistii' arata ca naiba dupa ce se lasa de culturism?/...pentru ca au bagat' in ei toate prostiile, gen creatina.Deci in concluzie:esti o mare panarama de om bai Cosmin86.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Carnea contine creatina ( si pestele contine ), in caz ca nu stiai :))

Dar ce sa stie un frustrat de 50 kg ca tine.

Uite aici :
http://www.getfit.ro/......ezi-2.html

Citez : "Printre sedentari circula foarte multe mituri legate de ce se intampla cu corpul/pielea/muschii atunci cand nu te mai antrenezi. Aberatii de tipul "muschii se transforma in grasime" sau "iti va atarna carnea" auzim la tot pasul."

Deci concluzia : ABERATII.

Ai spus ca "Se lasa pielea" => esti COMPLET PE LANGA.

Sunt peste 50.000 de studii despre creatina din anii 70 pana in prezent, arata-ne UNUL SINGUR care sustine aberatia ta.

Hai copil mic, arata-ne un studiu, UNUL SINGUR.

Astept.

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Costelo_Mariano_1980):

Ai spus CLAR "Eu consum carne.". DECI, tu iei creatina.

DE CE recomanzi la altii sa nu foloseasca, daca tu folosesti?