| JiHyun a întrebat:

Este normal ca la 11 ani sa ai 1.53 si 49 kg? Eu cred ca sunt prea grasa iar la scoala nu scap de poreclesadCum as putea sa slabesc si eu putin? Fac inot de 2 ani si niciun rezultat.Ce imi puteti recomanda?

Răspuns Câştigător
| Valentin333 a răspuns:

O sa slabesti cu timpul eu am 13 ani 1.65 si 51 kg Dar daca vrei sa slabesti neaparat fa si tu niste abdomene sau plimbate in fiecare zi pe un traseu mai lung cu timpul vei slabi si nu ii mai baga in seama pe aia de la scoala

| nesuferit a răspuns (pentru Valentin333):

Daca tu speri sa slabesti in timp fara sa faci nimic e o prostie
In primul rand daca vrei sa slabesti, trebuie sa ai grija la alimentatie, degeaba arzi calorii facand sport, daca tu le pui la loc mancand aiurea
pace

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...eu la 11 ani aveam 1.55-1.65 (tata are 2m) si aveam cam 40-43 kg. ok...pt inaltimea ta 49 e pic cam mult. poti sa faci abdomene zilnic si sa mananci mancaruri care au mai putine grasimi

| Kyrie a răspuns:

Inot de 2 ani si nici un rezultat?
Cheia succesului este epuizarea completa, nu inoti 5 metrii zi de zi si gata ai inotat (timp de 2 ani...) si mananci de 5-6 ori pe zi cum probabil faci acum si ai facut si vei face precum si ceilalti fac

Mananca maxim de 2 ori pe zi daca vrei sa slabesti si inoata calumea, nu inota 5 minute...

Eu zic ca merge foarte binewinking, si mananca mai rar carne, pe langa inotat mai baga si cardio! bafta

| QiCKaaTc a răspuns:

Eu la 11ani... din cate imi aduc aminte aveam 1, 56 si 45kg. acum la 19ani 1, 76 si 59kg.

| Celestina860 a răspuns:

Este normal.dar daca vrei sa slabesti fa cateva ture cu bicicleta, mai fa sport, si ai sa slabesti.