| Bisbiavatar12 a întrebat:

Este posibil sa slabesc si sa pun muschi in acelasi timp?

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Muschi este mult spus, dar te poti fibra cu conditia sa faci multa miscare.

| N0xEterniS a răspuns:

Nu. Sunt 2 procese opuse: unul de luat in greutate si unul de pierdere greutate.

| Raducons a răspuns:

Da se poate prin sport.
Daca nu vrei sa mergi la sala poti sa faci alte activitati alergat. plimbat cu bicicleta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Raducons):

Serios? Se poat eprin sport?

Muschi pui cand esti in SURPLUS CALORIC (indiferent cat sport faci, daca nu consumi suficiente proteine, carbohidrati, etc. nu pui muschi), iar slabitul se face cand esti in DEFICIT CALORIC.

Zi si mie CUM poti tu sa fii si in surplus caloric si in deficit caloric in acelasi timp? Intr-un univers paralel poate.

| Aurelian12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Imi poti spune si mie de ce cand fac cu o greutate, sa zicem 80kg impins la piept. Fara sa fie nimeni in spate fac 2-3 repetari fortate dar daca vine un coleg, chiar daca el nu ma ajuta, doar tine acolo de bara asa fac lejer 7-8. Si nu sunt singurul care pateste asta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aurelian12345):

Iti ofera un mic punct de sprijijn, si la mine se intampla asta.

| eMeR a răspuns:

Depinde ce tip de corp ai, de alimentatie si de ce sport vrei sa faci. Eu te sfatuiesc sa te documentezi inainte de a incepe orice. Cu acest site vei vedea un pic global posibilitatile. http://www.body-art.ro/ectomorf-endomorf-sau-mezomorf/, https://valentinbosioc.com/tipuri-somatice/

| Theodor6x9x6 a răspuns:

Nu, dar e posibil sa mananci shaworma si ciocolata in acelasi timp.