| Vladimir8 a întrebat:

Eu am următoarea situație:
Sunt bun la dribling și excelent la șut,dar sunt și foarte bun în defensiva. Nu știu ce post sa aleg...
Mie îmi place ceva mai defensiv,adorand senzația de după blocarea unui șut,un tackle reușit dar dacă as deveni fundas nu as avea cum sa imi pun în valoare driblingul și șutul...
Ce sa fac? Ce pozitie sa aleg?
Dau fundă, mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Mijlocas defensiv e postul potrivit, stii sa te aperi, blochezi atacurile la mijlocul terenului, recuperezi si pui echipa pe contraatac rapid iar la nevoie urci in atac, dai pase catre atacand, mai sutezi si tu la poarta, cel mai solicitat post in fotbal e cel de mijlocas, el trebuie sa tina echilibrul intre aparare si atac, daca greseste pasele la mijloc si a cedat mijlocul terenului pica in cap toata echipa, fundasii vor fi mult mai expusi atacurilor si sunt solicitati la maxim.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau poti alege postul de mijlocas defensiv.

| ReddY25 a răspuns:

Fundas lateral, inchizator sau mijlocas ofensiv/al doilea atacant