| anonim_4396 a întrebat:

Eu fac sala de 1 luna si ceva si iau creatina cam de doua ori pe saptamana e ok?
As incerca GFX 8 sau Mass Tech ce imi sugerati

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. de ce nu iei zilnic creatina? Care e "logica" s-o iei de 2 ori pe sapt?

2. Mass Tech CLAR... nu poti sa compari muscletech cu pronutrition, e ca si cum ai compara un m6 nou cu o dacia 1300

3. Dupa doar o luna de sala tu clar nu ai alimentatia pusa la punct (asta dureaza cam 1 an), deci nu o sa ai cine stie ce rezultate cu suplimentele (alea conteaza 10%, alimentatia conteaza 90% in sportul asta).

| Mirea_Alexandru_2002 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai eu iau de 2 ori pe saptamana cand fac sala, dar creatina isi face efectu nu? Gen daca iau se vad rezultatele dupa ceva timp.Iar mass tech? Se vad rezultatele? Ma ingrasa?

| DanielHX a răspuns:

Creatina o poti lua zilnic. Nu iti recomand in niciun caz GFX8, daca tot ai bani de suplimente alege MyProtein sau BPISports. Daca esti incepator mai bine ai cumpara o pudra proteica deoarece este esentiala si desigur alimentatie bogata in proteine (preferabil complete).

| Mihai56t a răspuns:

Creatina se ia in fiecare zi.
GFX-8 contine si zahar. Este un gainer. Deci iti va da o masa pe zi.
Depinde de cati ani ai, ca sa stii ce supliment poti lua.

| Mirea_Alexandru_2002 a răspuns:

Dar Creatina ma ajuta pentru masa musculara? Se vad rezultatele?