| anonimaalee29 a întrebat:

Exista vreun beneficiu sa ai muschi mari si bine definiti? Stiu ca suna cam ciudat intrebarea dar chiar sunt curioasa

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vine bine la vedere dar niciunu nu va avea curaj sa se dea la tine

| NLS a răspuns:

Daca te opresti aici
https://goo.gl/images/eo8hnj

https://goo.gl/images/RVJw1g

e un beneficiu... (atat de imagine, cat si daca te gandesti la auto-aparare...)
Daca mergi pana aici
https://goo.gl/images/5EWSYm

devine grotesc.

| Nevroza a răspuns (pentru NLS):

Pentru autoaparare exista spray si electrosoc. Nu e mai importanta masa musculara decat rezistenta, parerea mea. Doar daca vrei sa arati mai bine. Ma insel?

| aXy99 a răspuns:

Pe langa cel estetic, vei avea si mai multa forta, anduranta care te va ajuta in multe situatii la care poate nici nu te gandesti.

| Arthiom a răspuns:

Daca acei muschi sunt rezultati in urma unui stil de viata sanatos si activitate fizica regulata, atunci beneficiile deja au fost enumerate. Daca sunt rezultati in urma aportului fortat de prafuri cu proteine sau steroizi atunci n-au nici un scop, decat sa arate cum arata. Punct.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Arthiom):

Prafuri cu proteine = natural, sunt extrase din mancare

DE CE le pui in aceeasi enumerare cu steroizii?

| aXy99 a răspuns (pentru Arthiom):

Ca sigur faci muschi daca iei o tona de proteine din prafuri laughing

| Arthiom a răspuns (pentru aXy99):

Muschi nu faci, dar te umflii, si pare ca ai facut muschi. Pentru multi asta e interesul.

| Arthiom a răspuns (pentru Cosmin86):

Si steroizii sunt extrasi tot din substante naturale, sintetizate apoi intr-o forma injectabila, dar nu ii poti denumi naturali.

| aXy99 a răspuns (pentru Arthiom):

Lol laughing
Ce treaba au proteinele cu steroizii?
Ce treaba are un macronutrient (proteina) cu un hormon (testesteronul si derivatele)?
Nu te umfli nici daca vei consuma 1kg de proteine pe zi, stai calm. Excesul se elimina prin urina.

| nicu991 a răspuns:

Daca te referi la mari gen culturisti, eu nu sunt de acord cu un asemenea aspect. Aia o fac pur si simplu pentru competitiile... In plus nu cred ca vrei sa ai probleme cu inima mai tarziu. Sunt de acord cu o condiție fizica definita in mod normal si fara alte cacaturi de suplimente etc.

| Embed a răspuns:

Hai sa zic şi ieu aşa happy învaţa de carată şi nuţi mai trebuie muşchi mari

| Cosmin86 a răspuns (pentru Embed):

Invata tu sa scrii mai bine.