| Motoc_Alex_1999 a întrebat:

Fac 12 ani in 15 zile. Am in jur de 43 44 45 kg si vreau sa slabeac sa am in jur de 35 36.
Ce pot face sa slabesc cat mai repede?

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Inca esti in crestere. baietii se dezvolta pana pe la 18-20 de ani. la 12 ani inca nu te-ai dezvoltat incat sa cauti sa iti definesti formele corpului. corpul tau e intr-o continua transformare la varsta ta. o sa urmeze o perioada cand o sa cresti in inaltime si apoi n-o sa mai ai impresia ca esti gras. apuca-te de un sport care iti place si tine-te de el. sportul nu poate sa-ti faca niciun rau, decat bine. cu cat faci mai mult sport cu atat o sa te dezvolti mai repede.

2 răspunsuri:
| nda a răspuns:

Ce sa slabesti la 40 de kile ale tale? fa sport sa te dezvolti ca lumea, nu sa slabesti. iesi afara si bate mingea, sari coarda, alearga, joaca prinsea, fotbal. nu trebuie sa slabesti tu...

| Motoc_Alex_1999 explică (pentru nda):

Ce sa slabesti la 40 de kile ale tale? ...Am 1.45 si nu sunt slab, iti promit asta

| nda a răspuns (pentru Motoc_Alex_1999):

Inca esti in crestere. baietii se dezvolta pana pe la 18-20 de ani. la 12 ani inca nu te-ai dezvoltat incat sa cauti sa iti definesti formele corpului. corpul tau e intr-o continua transformare la varsta ta. o sa urmeze o perioada cand o sa cresti in inaltime si apoi n-o sa mai ai impresia ca esti gras. apuca-te de un sport care iti place si tine-te de el. sportul nu poate sa-ti faca niciun rau, decat bine. cu cat faci mai mult sport cu atat o sa te dezvolti mai repede.