| ursachy a întrebat:

Fac sala si cand am am brate si ridic bara ondulata pentru tricepsi ma dor coatele iar cand o ridic la piept pentru bicepsi ma dor incheieturile . Mentionez ca nu fac cu manusi nici cu feshe care sa le infasor . Ce-mi recomandati? ...

Răspuns Câştigător
| Alex114 a răspuns:

Pai eu cred ca faci cu greutati prea mari orice durere de articulatie inseamna ca trebuie sa te opresti singura durere(poate prea mult spus)are voie sa fie la muschi.trebuie sa poti sa faci 8-12 repetari cu greutatea aleasa daca faci mai multe ai greutatea prea mica, daca faci mai pitine...ye prnzi i tu...nu uita de odihna si daca abia ai inceput sugerez bara goala. fesele sunt o tampenie manusile sunt pentru bataturi.ridicarile alea sunt destul de solicitante pentru cot mai bine ai face la impins din picioare la V.

5 răspunsuri:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Sa ai rabdare ca e temporar!

| BogdanAiud a răspuns:

Incalzeste-te cat de mult si bine inainte!

| ursachy explică (pentru BogdanAiud):

Si acum am dor coatele la incheieturi cand le intind

| BogdanAiud a răspuns (pentru ursachy):

Las-o mai usor la antrenament, mai scade din greutati...

| ursachy explică (pentru BogdanAiud):

Mersi mult. intr-adevar am sa ma incalzesc mai bine si am sa incep cu alea mai mici apoi mai mari