| Xployd a întrebat:

Sunt eficiente flotarile, pentru bicepsi si tricepsi pentru cineva care nu are posibilitatea sa mearga la sala?

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu... flotarile sunt miscari de impins, lucreaza : piept ( 70 % ) si triceps + deltoid anterior + nesemnificativ alte grupe.

Pentru biceps fa tractiuni sau alte miscari de tras, opusul flotarilor.

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu sunt chiar eficiente...te ajuta sa faci piept si cam atat!

| cristi1505 a răspuns:

Nu te ajuta la biceps.Te ajuta la triceps, piept si deltoid anterior.

| Sup3rN0va a răspuns:

Si plus de asta daca faci mai mult de 15, 20 nu mai pui masa..decat rezistenta, forta mai putin i-ar daca faci in pumni si degete castigi multa forta.
Du-te la sala daca vrei pentru toate grupele.

| Antonio23 a răspuns:

Bineinteles.
La flotari intra bicept, triceps, piept, spate daca sunt executate corect

| Cosmin86 a răspuns (pentru Antonio23):

Serios? bicepsul intra la miscarile de tras. flotarile sunt miscari de impins...

mai documenteaza-te

| bogdann97 a răspuns:

Daca faci flotari nu faci biceps, mai documenteaza. cu flotari antrenezi triceps, piep si putin deltoid anterior, si pe langa flotari trebuie sa ai o alimentatie bogata in proteine (carne oua lapte) si fa si genoflexiuni pentru picioare! funda?

| bogdann97 a răspuns:

Sunt eficiente pentru tricepsi si pentru piept! funda?

| bogdann97 a răspuns:

Mai documenteaza-te ca floarile nu antreneaza bicepsul! doar piept triceps si deltoid anterior! funda?

| bogdann97 a răspuns:

Cosmin. mie mi'ai zis asta? : Serios? bicepsul intra la miscarile de tras. flotarile sunt miscari de impins...

mai documenteaza-te

| BiancaByya a răspuns:

Da, da doar pentru tricepsi. sunt bune si pentru abdomen.