| Fr3shb0y a întrebat:

Fac sală și din păcate oricât ma chinui sunt seri in care nu pot sa dorm, stau cu ochii închiși și pauza. Întrebarea este, pot creste in masa musculară dacă omit câteva seri de odihna dar stau in pat și mănânc ca la carte?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Se poate ca efortul facut mult prea solicitant organismului sa creeze insomie, baga si cardio, alearga 30 de minute,sa vezi ca iti va veni somnul, pastilele pentru somn inhiba procesul natural de somn, ele nu pot inlocui somnul, masa musculara creste sa spun asa ´se repara acele fibre musculare se petrece doar in timpul somnului in faza rem, daca ai vise lucide e semn bun

| Fr3shb0y explică (pentru RAY):

Acuma am început sa iau și stero, lucrez la o firma de paza și sunt la lucru 12 cu 24, 12 cu 48. acum câte o noapte mai pierd, bine dorm dar nu ca acasă, așa pe reprize dar dorm când ajung acasă. Sunt constient ca ma afectează dar drastic sau doar așa. in condițiile in care mănânc ok si ma antrenez ok?

3 răspunsuri:
| JohnnyOase a răspuns:

Mai greu. Eu zic sa iei melatonina de la farmacie si adormi instant. De asemenea, incearca sa te masturbezi inainte de culcare.

| Fr3shb0y explică (pentru JohnnyOase):

Ii dau in cap pana fac rană, ma jur?