| Ionut19CT a întrebat:

Fac sala si ma gandeam sa iau creatina monohidrat. Care a mai luat si se pricepe, rog sa imi zica si mie cum si cand se ia!

Dau funda!

Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E o creatina slaba dar care isi face cat de cat treaba, s-o iei cu carbo simpli ( miere, suc de fructe, etc. ), ca altfel se pierde 60 % din ea si sa nu depasesti 5 grame pe zi.

SAU poti lua o creatina adevarata :
http://www.megaproteine.ro/Creatina/BSN-Cellmass-2-0-Advanced-Strength/

| Ionut19CT explică (pentru Cosmin86):

Cum adica sa o iau cu carbo simpli? mierea / suc de fructe, le bag in seikar si amestec cu creatina, sau se ia separat? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionut19CT):

Si cu ea si separat e ok.
sau poti cumpara dextroza.

Sau pur si simplu un produs care are deja, cum e asta : http://www.megaproteine.ro/......s-1-13-kg/

alegi cum iti convine tie

| Ionut19CT explică (pentru Cosmin86):

Ok. mersi mult!

7 răspunsuri:
| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

4 capsule inainte cu 1 h de antrenament si 2 capsule dupa antrenament.Te atentionez :creatina e toxica pentru rinichi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Danny_Danny_Ungureanu_1970):

E toxica luata doar in exces

| Ionut19CT explică (pentru Danny_Danny_Ungureanu_1970):

Ce capsule nenicu? am scris si mai sus ca m-am gandit sa iau creatina MONOHIDRAT (adica prafuri ). Ce capsula zici tu, nu stiu...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionut19CT):

Exista si sub forma de capsule tongue