| Ionut19CT a întrebat:

Fac sala si ma gandeam sa iau CREATINA MONOHIDRAT. Care faceti sala si ati luat spuneti-mi si mie va rog daca e buna, daca sunt efecte adverse...

Eu ma gandeam sa iau : http://suplimente-culturism.ro/creatine/scitec-creatine- 300grame.html

Vreau sa raspunda cineva care se pricepe, nu sa isi dea cu parerea... DAU FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS! multumesc :)

2 răspunsuri:
| Aborted a răspuns:

Creatina retine apa in muschi, din aceasta cauza te face sa pari mare. Dar daca nu vei mai lua vei scade in masa considerabil. De aceea eu iti sugerez sa ti iei proteine.
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-908g/

E naspa sa stai in creatina toata viata.

| Nickname1890 a răspuns (pentru Aborted):

Creatina retine apa in muschi dar in acelasi timp este o sursa de energie pentru corp in timpul efortului anaerobic si de aici suplimentarea cu creatina da o crestere in forta si viteza.

Iar eu de cate ori am folosit am luat in greutate mai mult decat am pierdut dupa ce nu am mai luat-o. De exemplu luam 5kg in 2 luni si pierdeam 2max3 dupa ce nu mai luam.

Cat despre efecte secundare in afara de faptul ca te deshidratezi mai repede si trebuie sa bei mai multa apa, nu are.