| User23434 a întrebat:

Fac sala și vreau sa spun ca simt cum bratul stâng obosește mai repede decât cel drept, este mai mic și febra musculara durează mai mult și este mai intensa la acesta. Fiind începător, lucrez cu 4kg pentru a ma învață mișcările și deoarece nu reușesc sa termin seriile cu mai mult. Pana acum am lucrat de 2 ori bratele și se simte cât de cât o evoluție, reușind azi sa fac seriile complete cu mana stânga. Cum sa fac sa aduc și stânga la același nivel cu dreapta? Sau în timp o sa ajungă de la sine?

Răspuns Câştigător
| Andrei200202 a răspuns:

Cred că are legătură cu faptul ca ești dreptaci și îți folosești această mână în exercitarea acțiunilor obișnuite (cărat obiecte și altele), e normal ca stânga să fie mai puțin dezvoltată deodată ce ești dreptaci, dar în timp cred că acest lucru nu o să fie o problemă dacă te ții de sală.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Andrei200202):

și chiar de nu te ții, tot nu i o problemă

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Se echilibreaza singura in timp, tu antreneaza-te normal.

| Sonia822 a răspuns:

Cel stang a fost folosit si cu alte ocazii, a fost mai exploatat inainte de a incepe sala. Stai linistit, nu ai nimic.

| User23434 explică:

Mulțumesc, de acum o sa ma învăț sa o fac cu stânga rolling on the floor))))

| paulVaRoagA a răspuns:

Antreneaza mana stanga mai mult, o vreme numai fa cu dreapta. ca sa le faci egale.