| MayBeWill a întrebat:

Fac sala,sunt inalt si subtire ca sa zic asa, si as vrea sa ma latesc.Ce as putea sa fac?happy Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni cu priza larga, maixm 8 repetari pe serie ( poti mai multe legi discuri de tine ).

Apoi tractiuni la helcometru ( ca o sa fii prea obosit sa mai faci 8 repetari pe liber )

Apoi bagi 2 tipuri de ramat si termin cu indreptari cu haltera sau hiperextensii ( sau ambele )

Si gata, un antrenament de spate dureaza 1 ora, nu mai ai timp sa faci si alta grupa.

10 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Lasa funda ca nu are nimeni nevoie de ea laughing)) Ideea e ca daca vrei sa te latesti asa cum zici tu, e simplu, trebuie sa faci niste umeri mari, o sa gasesti tu pe youtube niste exercitii pentru umeri in special flututarile cu ganterele sunt f bune, trebuie sa faci si fluturari pentru umerii frontali, etc etc. mai faci niste hummer cu gantere si exercitii pentru pectorali sa arati bine si din lateral, sa nu uiti sa faci si exercitii pentru picioare ca nu cred ca vrei sa ai picioare de gaina happy Nu stiu ce varsta ai, ca sa iti zic daca e ok sa faci cu greutati mari!

| Cosmin86 a răspuns (pentru hummer24):

Doar umeri? cred ca vrei sa spui in primul rand marele dorsal

| Rakanishuu a răspuns:

Faci sala... mai multe ore pe saptamana daca e nevoie... mananci sanatos si totusi mai mult, si faci multa miscare si exercitii fizice in fiecare zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Rakanishuu):

Nu e ok sa faci in fiecare zi, te supraantrenezi grav

Răspuns utilizator avertizat
| Ceriik a răspuns:

Poti lua in greutate si la sala, spre exemplu eu merg sa la sala pentru masa musculara, si cand creste masa musculara cresti si in greutate.
Si o fata poate pune 4-5 kg de masa musculara, nu e suficient cat sa fie "pachet" de muschi, din contra, o sa arate chiar bine.

| xtembix a răspuns:

Eu zic sa continui sa faci sala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru xtembix):

Cum? detaliaza, ca daca face haotic nu se lateste in spate

| Claunicks a răspuns:

Incalzire, greutati mari, repetari putine, serii tot putine, suplimente, gen creatina, glutamina etc (fac referire la amonoacizi nu la steroizi si alte porcarii).
Apoi vointa, motivatie, un abonament la o revista de specialitate de unde vei afla raspunsuri si date de actualitate despre ce si cum sa faci.
Spor la treaba! happy

| harano a răspuns:

Ca sa fi mai lat in spate fa multe tractiuni te ajuta mult si tot la bara incearca street workout