| helplfastplease a întrebat:

Fratilor...am si eu o curiozitate.. Mi-am cumparat 4 gantere(doua de 7kg si doua de 10kg) si atunci cand fac biceps imi lucreaza si antebratul, e normal? Sau le fac eu gresit.... Sunt incepator si nu stiu prea multe despre culturism si astealaughing. Funda+Vot!happy

Răspuns Câştigător
| vladxone a răspuns:

Cand faci biceps actioneaza muschii:Biceps brahial, Brahialul anterior, Lungul supinator si se incordeaza putin si muschii flexori ai antebratului.Deci stai linistit e foarte normal.

| helplfastplease explică (pentru vladxone):

Sarumana. Mai am o intrebare. Mana stanga imi cedeaza mai repede decat mana dreapta si mi se pare a fi mai slaba decat dreapta. Sa fac serii in plus pe mana stanga?

| vladxone a răspuns (pentru helplfastplease):

Faci cum ambele maini la fel.O sa se echilibreze in timp.

| helplfastplease explică (pentru vladxone):

Multumesc tuturor!happy

4 răspunsuri:
| Lagorúthon a răspuns:

E perfect normal.