| TeoTudor a întrebat:

Revin cu o intrebare pentru voi. Am 16 ani, sunt un baiat destul de bine facut, am 40 cm in biceps, spate lat, piept mare, si cu un pic de efort pana la vara voi avea si un abdomen perfect plat, insa am o problema. Ma strica un singur lucru, trag de fiare ca toti ceilalti, flotari, genoflexiuni, abdomene insa. am incheietura foarte mica si antebratul cam slab, forta in mine am foarte multa dar ma strica tare rau acele 2 aspecte. Spuneti-mi si meie va rog frumos niste exercitii pentru a-mi mai ingrosa incheietura si a-mi mai defini antebratul, am gantere si multe alte necesare dar nu prea stiu cum sa le folosesc in acest aspect! Funda celui mai bun raspunswinking!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

- tractiuni cu incheietura indoita
- tractiuni la o bara groasa
- mersul fermierului
- indreptari
- ramat cu o gantera cu bara groasa ( daca nu ai fat gripz, infasoara maneru cu prosopul ).

| Florentina9210 a răspuns:

Intra pe site-ul Megaproteine, si trimite-le un mesaj. In cel mai scurt timp, un specialist iti va raspunde si iti va trimite un plan de tratament recomandat afectiunii tale!