| anonim_4396 a întrebat:

(Fuda) Am 13 ani, si mi-e rusine ca nu pot face ridicari la bara, inainte puteam, dar am lasat putin sportul si nu mai pot face ridicari la bara, cum pot cel mai rapid ca sa incep sa ma ridic la bara, cum o fac, dati-mi si mie niste exercitii, am niste haltere si haltera pentru piept ( stanga )? funda

4 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Slabind

| negru30 a răspuns:

Incearca mereu si pana la urma vei reusi Bafta

| hibrid112 a răspuns:

1.Haltera nu e o solutie corpul tau e prea "crud " pentru greutati 2.Ridicarile la bara (tractiuni ) daca la astea te referi e un exerciutiu complex putin mai dificil. Sa-ti spun cum am facut eu : incepi sa faci flotari in fiecare zi sau pauza de o zi intre si faci azi sa zicem 10, maine 11 si tot asa ( la varsta ta cred ca poti ) eu faceam cel putin 30 fara oprire ce sa zic... bafta tinete de flotari si dupa 2-3 saptamana vei putea face ridicari fara probleme si in plus o sa ai un corp frumos

| Casualties a răspuns:

Incearca din rasputeri. in timp ce te ridici fa-ti curaj si pune forta multa. nu stiu ce sa iti mai zic, totusi ar trebui sa stii si tu.