| freakadadisk1 a întrebat:

Fumatul afecteaza dezvoltarea muschiilor daca faci sala? Si in ce sens?

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu afecteaza in mod direct cresterea muschilor dar iti afecteaza capacitatea de a sustine un efort. Scazand capacitatea pulmonara.

| Cosmin86 a răspuns:

Cati ani ai? de cat timp faci sala? faci si cardio?

| MiculFaraon a răspuns:

Da din pacate afecteza. Mi-a spus un specialist ca tot asa si varmiu fuma si facea sala si a aflat antrenoru si l-a rugat sa se lase deoarece cu timpul o sa scada muschii. Acuma eu iti spun ce am aflat de la antrenor.

| NameoftheCentury a răspuns:

Scade masa musculara cam 60%, forta 10% si rezistenta 75%.

| Fluffy69 a răspuns:

Mai bine lasa-te de fumat daca mergi la sala!

| EUReKa a răspuns:

Din ce am inteles, fumatul ajuta la slabit. Te-ar putea incomoda la exercitiile cardio, scazand rezistenta, din cauza plamanilor care nu fac fata.

Răspuns utilizator avertizat