| CristianaMihaela a întrebat:

Funda! Eu fac un sport de contact.brazilian jiu jitsu(bjj) si am o competitie acum, pe 3 iuliecare pica duminica asta, la mare. Am facuta rezervare cu echipa de vineri. Dar eu nu pot sa rezist sa nu ies sa fac plaja si sa intru in mare. Si la tenul si pielea mea (ff sensibila) o sa ma fac varza o sa ma ard. Cum credeti ca e mai bine sa merg vineri cu echipa sau sambata sau duminica(avand in vedere ca, caoncursul este duminica dimineata le la ora 09:00. Multumesc FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Moƒo a răspuns:

Bro. O crema protectoare impotriva razelor solare. Evita iesirile pe plaja dupa ora de varf a zilei unde nenea Soare arde cel mai tare. Daca ai tenul alb si sensibil dupa cum spui, nu fa plaja dupa 12- 13:00 cel tarziu.