| Amess a întrebat:

Salutare. Ma ajuta la ceva alergatul de doua ori pe zi (dimineata + seara) daca vreau sa slabesc uniform? As vrea sa se vada si in zona abdomenului (am 1, 85 si 98kg) si as dori sa scada si burta nu sa se vada doar la picioare sau in alte zone. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Nu stiu de ce alergi si dimineata si seara, alearga odata pe zi este indeajuns, o sa slabesti uniforn oricum, incepand de la burta abdominala.

| Amess explică (pentru Adrianetc):

Sa inteleg ca se vor arde grasimile incepand cu "cel mai mare depozit"? Ma gandeam ca alergand de doua ori pe zi procesul va fi oarecum mai rapid, pe langa faptul ca am observat o imbunatatire a starii generale cu programul asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Amess):

Nu, grasimile se ard uniform pe tot corpul. "cel mai mare depozit" dispare ultimul, nu primul.

Si schimba-ti si alimentatia in paralel