| MEIALI a întrebat:

Genoflexiunile te ajuta sa slabesti?

5 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Da! Deoarece este un exercitiu complex care imbunatateste eliberarea testosteronului si al hormonului de crestere deci vei arde si mai multe calorii.

| dyk3yy a răspuns:

Da te ajuta, dar nu vei slabi doar cu genuflexiuni.

| MD0 a răspuns:

Genoflexiunile te ajuta sa scapi de celulita si sa slabesti doar in zona gambelor, dar daca in timpul lor faci si alte miscari te pot ajuta sa lucrezi mai multe grupe de muschi, ceea ce rezulta slabit.

| Portocalaaa56789 a răspuns:

Depinde unde vrei sa slabesti. Genoflexiunile iti lucreaza picioarele. Daca vrei sa slabesti incearca sa alergi macar de 3 ori pe saptamana. Nu trebuie neaparat sa tii diete. poti sa incerci treptat sa renunti la alimentele grase sau doar sa iti faci 3 mese pe zi, pe care sa le si respecti. :D Eu una fac de 2 saptamani lucrurile astea + http://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo [exercitiile astea pentru. abdomen] si am dat ceva kg jos :D Bafta!:*

| nesuferit a răspuns (pentru Portocalaaa56789):

Nu exista unde vrei sa slabesti, slabesti uniform, nu pe zone.
Sportul ajuta la slabit, atata timp cat ai in spate un regim pus la punct,