| ady112 a întrebat:

Hai sall fac sala de 1 luna si nu stiu nuprea se vede nimic si am urmatorul program : luni:piept-biceps marti:spate-triceps miercuri:umeri-trapez joi:abdomen-picioare vineri:biceps-peipt e bine? sau daca nu ziceti-mi voi altul msss

Răspuns Câştigător
| Dkgray a răspuns:

Ce te astepti sa se vada intr-o luna?! Lucreaza de patru ori pe saptamana, scoate ziua de vineri, nu are rost sa faci piept si biceps de doua ori pe saptamana si fa pauza miercuri.
In concluzie lucrezi luni, marti, miercuri faci pauza si din nou sala joi si vineri.
Aranjarea grupelor poti sa o lasi asa. Mai experimentezi pe parcurs si vezi cum iti merge mai bine.

5 răspunsuri:
| DjZen a răspuns:

Ia niste proteine si incearca sa mai scoti din ele si de aceea nu se vede nimic si eu am facut sala si am facut si box acolo iar intr-o saptamana s-a observat o mica schimbare. Mult succes in continuare

| Gibbs a răspuns:

Incepe sa se vada "ceva" abia dupa 3-6 luni. Depinde si cat timp stai la sala. Daca tragi 10 minute si pleci n-o sa se vada nimic nici intr-un an. Un minim de doua ore e recomandat. Deasemenea trebuie sa te lasi de bauturi acidulate (in special coca-cola, pepsi etc) si fast-food.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gibbs):

Un minim de 2 ori? cine recomanda o asemenea tampenie?

Dupa o ora nivelul testosteronului scade si antrenamentul devine contraproductiv.

Progrese rapide si maxime = antrenamnet de 45-60 de minute MAXIM.

| Gibbs a răspuns (pentru Cosmin86):

Doua ore nu doua ori, cu scurte pauze. Depinde si de organismul lui. In primul rand nici nu a precizat in ce forma e, mai gras, mai slab...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gibbs):

Doar un idiot recomanda 2 ore la sala. Daca vrei progrese adevarate : 45-60 de minute MAXIM.