| anonim_4396 a întrebat:

Hei, fetele care merg la sala! As avea nevoie de niste sfaturi in legatura cu mersul la sala. Nu am mers niciodata pana acum, as vrea doar sa dau jos din celulita aia putina pe care o am pe picioare, sa le tonifiez, si sa fac un abdomen frumusel. Ar trebui sa-mi fac abonament la aerobic sau sa fac exercitii doar la aparate? Daca as face numai banda si bicicleta ar fi de ajuns pentru picioare? Ce-mi recomandati? A si inca o chestie..as vrea sa stiu daca voi mergeti la sala singure sau cu alte prietene/prieteni, pentru ca mie mi-ar fi un pic nasol sa merg pentru prima oara singura, nu prea le stiu rostul sa zic asa big grin

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Îţi recomand să îţi faci abonament la Aerobic, Pilates şi Tae Bo. Aceste exerciţii te ajută să slăbeşti. De Fitness te poţi apuca numai după ce vei slăbi. Ştii de ce? Fiindcă Fitness-ul ajută la definirea musculaturii, iar dacă tu vei pune muşchi peste grăsime, vei părea mai plinuţă. Şi eu fac Aerobic de un an şi ceva, şi am slăbit mult, şi cu alimentaţie sănătoasă, desigur. Eu merg cu nişte amice, dar sunt momente în care mă duc şi singură. Mi-am făcut mulţi prieteni acolo şi mă simt confortabil, ca să zic aşa. Depinde ce fel de fire eşti. Că dacă eşti mai sociabilă, te vei simţi foarte bine.

Mult succes!