| Marian_Mark_1995_nBY8 a întrebat:

Hei salut TPU. as vrea si eu sa imi dai niste sfaturi.

a iesit burtica in evidenta si as vrea sa scap de ea sa am un abddomen frumos desi as vrea sa stiu si cum sa mananc ca nu prea ma pricep. ca eu am mancat ca un spart numai de la fast food timp de o luna zi si noapte.

Răspuns Câştigător
| LittleMinnie a răspuns:

De ce sa nu mananci dupa 18? pai ia gandeste'te..baga tu in tine la 8-9 seara o portie de cartofi prajiti cu multa carne sa crape ficatul in tine si sigur slabesti ..si "să stea corpul fără hrană până dimineaţa când te trezeşti".da tu mananci in somn? e clar ca nimeni nu doarme de la 8, dar si daca dormi la 11-12-1 noaptea ce e chiar asa anormal sa nu mananci? multi oameni nu mananca dupa 6-7 seara si nu mor..si pentru cunostintele tale, ca tot te dai destept pe aici, toti nutritionistii spun sa nu mai mananci seara mancare grea.ok, ti-e foame nimeni nu zice sa "mori" de foame ..mananci un iaurt sau o salata ca tot e vara.

6 răspunsuri:
| LittleMinnie a răspuns:

Pai daca deja ai spus ca ai mancat ca spartu' o luna de la fast food inseamna ca stii ce ai gresit ..pai uite..mergi la sala, iesi la alergat seara sau dimineata in parc, si pentru un abdomen frumos fa abdomene.dar nu incepe direct cu multe.ia'o usor. prima zi fa 15, apoi 20, 25, 30 si tot asa ..ca iti gasesti cateva minute seara si dimineata sa faci abdomene happy si la mancare nu prea stiu ce sa zic ..important e sa nu mai mananci de la fast food, sa nu mai mananci dupa ora 18, sa iei micul dejul si un truc simplu care da rezultate la mine ( combinate cu sportul si mancatul cat de cat regulat) e sa bei dimineata un pahar de apa foarte, foarte rece..si iti spun si de ce ..corpul trebuie sa aiba o temperatura constanta asa ca daca tu bagi in el apa foarte rece, el o sa lucreze sa o aduca la temperatura corpului, deci arzi calorii. succeshappy

| elComandantee a răspuns (pentru LittleMinnie):

Lasă-te de dat sfaturi. Auzi la ea, 30 de abdomene?
Ştii că un exerciţiu pentru abdomen care îţi permite mai mult de 25 de repetări e unul inutil, nu?
Să nu mânânce după ora 18? De ce?!?!?! Adică să stea corpul fără hrană până dimineaţa când te trezeşti? Ce prostie.

| Wehes a răspuns (pentru LittleMinnie):

Ce ii recomanzi tu :
- Abdomene in fiecare zi : Asta inseamna supraantrenament si nu rezolva nimic.
- Sa nu manance dupa ora 18 : Asta e un MIT fals si prost din popor, poti manca dupa ora 6 daca stii sa mananci.

| LittleMinnie a răspuns (pentru elComandantee):

De ce sa nu mananci dupa 18? pai ia gandeste'te..baga tu in tine la 8-9 seara o portie de cartofi prajiti cu multa carne sa crape ficatul in tine si sigur slabesti ..si "să stea corpul fără hrană până dimineaţa când te trezeşti".da tu mananci in somn? e clar ca nimeni nu doarme de la 8, dar si daca dormi la 11-12-1 noaptea ce e chiar asa anormal sa nu mananci? multi oameni nu mananca dupa 6-7 seara si nu mor..si pentru cunostintele tale, ca tot te dai destept pe aici, toti nutritionistii spun sa nu mai mananci seara mancare grea.ok, ti-e foame nimeni nu zice sa "mori" de foame ..mananci un iaurt sau o salata ca tot e vara.

| alexs99 a răspuns:

Daca zici ca ai mancat de la fast-food intai trebuie sa-ti schimbi alimentatia.Vezi exemple de alimentatie sanatoasa la link-ul:
http://www.sfatulmedicului.ro/......toasa_1471
http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/ghid_de_alimentatie

| Wehes a răspuns:

Alimentatie + Cardio.

| D3nys02 a răspuns:

Pai trebuie sa mananci salate si alte chestii verzii dar sa faci miscare