| Fcp_Sergiu_1995 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare.Am 12 ani am 1, 58m si vreau sa merg la sala asta imi poate opri cresterea nu o sa fac cu greutati mai maride 10kg dar sa imi ziceti cum si cat sa fac sa nu opreste cresterea.

Răspuns Câştigător
| lexyy a răspuns:

Da! esti prea mic pentru sala, iti va incetini cresterea si ti o va afecta. apuca te de sala pe la 15 ani! la varsta asta alearga, joaca fotbal de preferat..sau inot, pentru ca te vor ajuta sa te dezvolti armonios happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru lexyy):

Sala nu afecteaza cresterea in inaltime ( nici macar nu o incetineste ), mai documenteaza-te si tu.

3 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

La 12 ani nu esti in stare sa ridici o sticla de apa de 5litri si tu vrei sala?

| JusTPauL a răspuns:

12 ani sala, fii serioslaughing
Mai asteapta putin ca ai timp.
La 12 ani, 1, 58 esti destul de inalt.