| trochios a întrebat:

Ati puteam sa-mi recomandati niste exerciti pentru ca vreau sa ma apuc de sala si vreau sa incep acasa ca am niste greutati(5kg,10kg si mai mult)Am 15 ani si in jur de 65kg.

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ati puteam? exerciti? ceva semne de punctuatie stii? chestiile alea de se folosesc sa faci pauze in exprimare sa intelegem si noi ce scrii?

gen daca ai 1.50 inaltime si 65 kg este nasol, dar daca ai 1.95 si tot 65 kg este si mai nasol. e bine ca tu nu ai inaltime, deci esti 2D.
te duci tu frumos asa pe megaproteine.ro si acolo sus in stanga ai o bara pe care scrie antrenamente si nutritie. dai click acolo si iti da niste rezultate, alegi ce vrei tu si iti da un program. si asa ai un program bun cu un minim de cautat.

| suculete12 a răspuns:

Piept: impins cu ganterele fluturari
Trapez: ridicari de umeri
Umeri: impins cu ganterele, fluturari laterale,fluturari din aplecat
spate: ramat,tractiuni, extensii
abdomen: crunch, ridicari de picioare din atarnat
picioare: genoflexiuni, ridicari pe varfuri, fandari