| Helena2011 a întrebat:

Heii TPU. Cum pot face sfoara si spagatul?
Nu vreau raspunsuri de genul : E foarte greu, trebuie munca multa si atletism.winking
Funda celui mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| AnaMica01 a răspuns:

Incearca sa iti intinzi picioarele si apoi departeaza picioarele incet, din ce in ce mai tare pana simti ca nu mai poti.Stai in pozitie dreapta cateva secunde si repeta de cateva ori pana t plictisesti, faci asta cateva zile la rand si o sa rusesti...

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vrei acel gen de raspuns dar acesta este adevarul. Fara antrenament este greu sa faci ce vrei tu.

| Helena2011 explică (pentru darrio2007):

Se poate si fara darrio2007.
Evident ca munca trebuie dar atletism nu neaparat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Helena2011):

Normal.Sfoara si spagatul fac parte din ramura gimnasticii.Nu a atletismului.

| Erzaa a răspuns:

''E foarte greu! ''

| geani444 a răspuns:

Cu munca daca nu incerci nu reusesti

| July12 a răspuns:

Simplu.Faci cateva fandari mai intai apoi faci cat de tare poti.Iei o pauza si mai faci o data. faci de 3 ori pe zi sau mai mult si in vreo 2-3 zile vei putea face mai bine. Daca nu-ti iese sau te doare nu te forta.Iti vei face rau!
Fundita?

| iuliasavu2001 a răspuns:

Https://m.youtube.com/results?q=sfoara%20si%20spagatul&sm=3 incearca asta... trebuie sa faci de mic ca atunci esti mai elastic sau ceva de genul...
Eu am 2 suror. Una mai mare si alta mai mica. Cea mica a facut fara sa isi dea seama si cea mare si acum se chinuie

| Serban94Ionela a răspuns:

Eu zic ca nu e chiar asa greu dar depinde putin de genetica si varsta pe care o ai. In principal trebuie sa faci o incalzire zdravana ca sa nu faci intindere. Eventual sa utilizezi o crema in acest scop. Apoi sa faci fandari cu o amplitdine din ce in ce mai mare. dureaza o perioada de timp pana o sa reusesti dar depinde de vointa ta. nu renunta imediat ce simi putina durere... succes!