| adimancool a întrebat:

[mor de rusine ca zic asta aici] dar m-am saturat de mine de corpul meu....cand ma uit la sani/tate/pectorali cum vreti sai ziceti parca ma uit la sanii unei fete de 12-13 ani ...si m-am saturat sa fiu exclus doar pentru ca sunt gras sau la sport sa iau note din "mila". credeti-ma nu pot sa slabesc nu am cum sunt de la tara dintr-o familie modesta nu-mi permit sa merg la o sala si sa mananc numai salate, am zile cand chiar parinti imi zic ca sunt gras ma jeneaza rau de tot, as vrea sa slabesc jur din tot sufletul De alergat imi e rusine de unul singur pe strada flotari nu pot genoflexiuni chinuite abdomene 25 maxim nu mai suport ziceti-mi ce naiba sa fac o sa ajung sa ma sinucid cu 'slana' de pe mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant multi soferi grasi si se mandresc cu asta, multi schilozi si nu le pasa eu incerc sa ma ingras putin si nu pot pentru ca nu vrea organismul meu avem niste nervi care nu ne lasa sa prindem sau sa scadem din greutate doar daca ne da medicul niste medicamente ca sa fraierim corpul da... daca faci munca dura la camp mai slabesti.

| Emena a răspuns:

Cumpara ceai verde, bei cate o cana zilnic. Multa apa si mult sport

| Duucu a răspuns:

Nu slăbești din abdomene, cine te-a mințit?
Cel mai bine e să alergi, alergi pănă simți că-ți iese carnea prin piele, apoi vei vedea rezultate.Am un prieten de 19 ani care acum 1 an nu-și mai încăpea în haine.Toți îl luam la mișto, și avea un mers specific cu picioarele depărtate din cauză că grăsimea era prea mare pe picioare. Într-o zi s-a enervat, iar în 5 luni a reușit să se facă de nerecunoscut.Atăt de mult a slăbit doar prin alergat și măncat puțin încăt pielea i se lăsa în jos, puteam să-i dau maxim 14 ani.

| adimancool explică (pentru Duucu):

Eu la 40-50 de metri de fugit ma culegi de pe jos si nu alergat rapid alergare usoara...

| Duucu a răspuns (pentru adimancool):

Dacă ai voință, subconștientul te ajută să faci mai mult.

| suffarstar a răspuns:

Cum adica sa-ti fie rusine sa alergi? Eu cand alerg pe langa cineva,desi nu sunt gras,ridic fruntea sus pentru ca mi se pare ceva cool sa alergi.
Revenim la problema ta: mananca dimineata consistent, amiaza mai putin iar seara si mai putin, eventual niste lapte/ceai cu niste paine prajita sau biscuiti. Alearga mult, nu trebuie sa-ti pese de ce spune lumea, trebuie sa ai incredere ca poti slabi dar ai nevoie si de rabdare. Bea in jur de 5 L de apa pe zi, te ajuta sa elimini toxinele, sa arzi grasimile plus multe alte lucruri benefice organsimului tau. Creaza-ti un program de antrenament acasa : dimineata de pe la ora 8 alergare 20 de minute, flotari,abdomene,tractiuni(daca ai la dispozitie o bara),flotari invers (cu mainile sprijinite pe un scaun sau marginea patului etc.
Seara iar o alergare,exercitii si la somn. Fa-ti un program sa te culci devreme si sa te scoli cand rasare soarele. Este cel mai bine pentru organismul uman,ca sa poti slabi trebuie ca corpul tau sa sufere,sa transpire,dar sa si functioneze la capacitate maxima.(adica sa nu te obosesti stand pana spre dimineata la pc sau alte chestii)
Nu conteaza ca nu poti face,de exemplu,flotari. Incearca,incepe cu ce iti este mai usor,dar persevereaza, daca nu poti face tractiuni,ridica galeti de nisip, straduieste-te si vei reusi.
Nu poti sa slabesti stand toata ziua in casa si tinand dieta,e ilogic. Nu te pune din prima zi pe cantar sa vezi cat ai slabit,ai rabdare,slabitul necesita timp. Daca ai bicicleta ar fi bine sa te apuci sa o folosesti.
Chestia cu "Cine te place,te place asa cum esti." este o scuza foarte des folosita tocmai pentru a evita efortul,ai grija, nu te ascunde in spatele degetului, daca nu iti place cum arati, pune-te pe slabit, ai incredere in tine si vei reusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti endomorf, fa multe exercitii pana iti pica mainile etc.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Vomita asta e solutia

| YoungHomie a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine ca esti gras. incearca sa te accepti asa cum esti. Cine te accepta ar trebui sa te accepte asa cum esti. Sunt multe persoane in lume asa si si-au facut o viata nu trebuie sa te simti jenat de nimic. pur si simplu nu baga in seama ce spun alte persoane despre tine. Daca tii neaparat sa slabesti nu trebuie sa iti fie rusine sa alergi singur. O sa vada lumea ca ai ambitie.

| BeTrueToWhoYouAre a răspuns:

Vomita. Functioneaza.

| Wolfs29 a răspuns (pentru BeTrueToWhoYouAre):

Glumesti?

| adimancool explică (pentru BeTrueToWhoYouAre):

Sunt eu disperat da nu-s atat de distrus incat sa-mi bag degetele singur pe gatlaughing))

| BeTrueToWhoYouAre a răspuns (pentru adimancool):

Atunci e bine.

| Dizzч a răspuns:

Nu trebuie sa fi jenat cu felul in care arati..sunt multe persoane in situatia ta si unele chiar se mandresc cu asta. Inteleg ca iti doresti sa arati diferit pentru ca toti cei din jur se comporta urat cu tine, dar daca tu te poti simti bine in corpul tau atunci cand nu sunt ei in preajma de ce sa te lasi influentat? Incearca sa reduci grasimile si in special painea din mesele zilnice, bea multe lichide si fa sport pentru ca e cel mai sanatos mod in care poti incerca sa slabesti. Pana cand reusesti, nu te lasa intristat de cei prea prosti sa te inteleaga..fiecare e perfect in felul sau! happy

| dannyelutzu1_6199 a răspuns:

Stai linistit, poti slabi cu multa vointa doar, nu mai manca paine deloc, stiu ca e greu dar incearca treptat timp de 3 saptamani sa o excluzi de tot, daca esti la sat, prietene esti mai norocos ca unul de la oras care vrea acelasi lucru ca tine, du-te pe camp de 2 ori pe zi si nu, nu-i nevoie sa alergi, doar grabeste pasul(consumi mai multa energie mergand mai rapid decat sa alergi si poti rezista mai mult decat alergand si iarasi treptat in cate saptamani combina mersul cu alergatul usor, pana isi da seama organismul tau treptat ce vrei sa faci), mergi la fotbal cu amicii tai si nu sta tu portar alearga cat poti tu de multwinking, mananca numai legume din gradina familiei tale (daca ai) evita daca poti legumele din comert, fructe numai maxim 1-2 pe zi deoarece sunt sursa de zahar de care nu ai nevoie, seara nu mai manca deloc, bea ceaiuri sau un mic secret ia 2 pahare de apa si stoarce o lamaie in ele, le bei amandoua in sila si iti trece foamea seara bra foarte multa apa, cata poti, inainte de masa un pahar mare si nu ezita sa muncesti prin curte, mergi cu bicicleta cel putin 15 km la zi, profita ca e vara,iarna slabesti foarte rau, deci vezi ca nu mai ai mult timp la dispozitie asa ca apuca-te de treaba, am multe lucruri sa-ti spun, si eu am fost ca tine poate mai rau, daca vrei sa mai sti ceva sau ai ceva de spus, ma poti intreba te ajut cu mare placere!

| weltandrei a răspuns:

Incearca programul de la http://www.7easydays.com si iti recomand ridicare de greutati, usoare astfel incat sa poti face 4 serii de cate 20 de repetari la fiecare grupa de muschi pe care o poti lucra, in plus este foarte bine daca poti face 25 de abdomene, perseverenta este cheia, astfel ca facand 25 de abdomene x 4 serii te vor ajuta si vei ajunge in timp sa faci si 100 de abdomene.