| Robertamirela23 a întrebat:

Hello, cum sa scap de celulita?

3 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Pai cel mai bine e sa faci sport, o dieta cat mai redusa in calorii si cat mai echilibrata in grasimi, proteine, glucide. Nu iti neglija vitaminele, aminoacizii esentiali.

Sau poti incearca asta :
http://www.cursurigratuite.ro/cursuri/6/Fitness.html

| stapanullumii a răspuns:

Sau mai simplu, nu mai mananci dupa ora 6, nu mai mananci paine decat 1-2 felii pe zi, nu mai manaci asa de mult, reduci mancre la jumate sau la sfert daca poti, nu mai mananci dulciuri, nu mai mananci "deserturi", nu mai bei sucuri, si daca ti-e sete... water is your best friends
si era sa uit. daca alergi prin jurul blocului sau prin oras. nu strica. insa nu e neaparat necesar daca respecti tot ce e mai sus happy