| MadaMadalina1234 a întrebat:

Hello,TPU! Mi-am luat skateboard azi. si stiu cat de cat sa merg. Mereu cand vreau sa merg cu ea, in loc sa o ia drept o ia spre stanga. Nu stiu de ce! sad sad sad :'( Imi puteti da niste sfaturi. sunt fata apropo big grin. Ce ar trebui sa fac. Am rotile de silicon si merg repede... Azi am repetat cu o fata curbe mergerea pe placa. Imi puteti spune daca am gresit cu ceva in legatura cu placa..sau nu stiu..Precizez ca sunt incepatoare.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Trebuie ca centrul de greutate al tau in pozitie normala sa fie exact pe axa longitudinala a placii, probabil ca asezi piciorul din spate prea la stanga, adica ai centrul de greutate in stanga axei longitudinale, pune-l mai spre centrul placii. Pe undeva e normala tendinta ta fiind incepatoare, sa il pui prea in stanga, e mai simplu sa te dai jos cand iti pierzi echilibrul prin stanga de pe placa, pentru ca esti orientata oarecum cu fata spre stanga pe placa, si teama de a nu "cadea" pe partea dreapta, pe spate sa zicem, e normala.

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cu ce picior impingi?

| MadaMadalina1234 explică (pentru Holiday):

Cu stangul.

| Holiday a răspuns (pentru MadaMadalina1234):

Bun, si cand o iei spre stanga, cand impingi, sau cand esti cu ambele picioare pe placa? Sau si, si?

| MadaMadalina1234 explică (pentru Holiday):

Cand sunt cu ambele picioare pe placa

| Holiday a răspuns (pentru MadaMadalina1234):

Trebuie ca centrul de greutate al tau in pozitie normala sa fie exact pe axa longitudinala a placii, probabil ca asezi piciorul din spate prea la stanga, adica ai centrul de greutate in stanga axei longitudinale, pune-l mai spre centrul placii. Pe undeva e normala tendinta ta fiind incepatoare, sa il pui prea in stanga, e mai simplu sa te dai jos cand iti pierzi echilibrul prin stanga de pe placa, pentru ca esti orientata oarecum cu fata spre stanga pe placa, si teama de a nu "cadea" pe partea dreapta, pe spate sa zicem, e normala.

| MadaMadalina1234 explică:

Multumesc mult!