| Thotslayer98 a întrebat:

Hey guys, am mușchii ft. mari(natural) deoarece fac sală, daca vreau sa ma apuc de alergat mușchii o sa mi-se fac mai mici (o sa continui cu sala+alergat)știți ăștia de fug nu prea au mușchi mari.()()

8 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Nu ţi se fac muşchii mai mici, dar mănâncă sănătos şi fă ceea ce faci, nu alerga exagerat şi hidratează-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ti-a spus prostia asta? fac sala de un an jumate ( nu am luat creatina sau alte chestii niciodata ) si alerg dimineata o ora( de luni bune, zilnic alerg ) si tot am muschi asa ca nu inteleg asta cu " daca alergi nu ai muschi"

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar ai muschi mult mai mici decat ai avea daca nu ai alerga.

Cardio ( alergat in cazul asta ) faci in perioada de definire, nu cand pui masa musculara.

p.s. : ai luat creatina, se gaseste in carne. sau esti vegetarian?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Doamne fereste =)), daca trebuia sa ii am mai mari cred ca semanam cu Arnold. uite pe tipul de aici, avem corpul la fel ( il urmaream la inceput cand nu stiam ce sa mananc ce sa fac la sala :)) cand eram novice )
https://www.youtube.com/watch?v=hiLyNSi7JYY

imagineazati mai mari de atat nici nu mi-ar fi placut bine ca alerg mult.

nu sunt vegetarian, tot ce am pus pe mine vine din mancare. bine, mie mi-a luat un an jumate sa ajung ca ala, am vazut unii la sala in 4 luni din slabanogi ajung ca mine, e clar ca au luat-o pe scurtatura.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tipul din clip nu are muschii "foarte mari", nici macar "mari" nu ii are.

Daca nu esti vegetarian, consumi creatina. Din carne. Tot creatina e happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Niciodata nu mi-a placut sa fiu gen Velea, mai mult mi-a placut corpul lui Dexer sau cel putin ala care il joaca in film.

| Moonlight15 a răspuns:

Cum sa-ti muschii mai mici? Nu are legatura... Sunt modele de fitness care au zi speciala in care alearga o anumita distanta. Prin alergat maresti rezistenta, e bine sa faci cardio. Am vazut pe unele site-uri ca alergatul afecteaza masa musculara dar nu stiu ce sa cred...

| LaurNebunu a răspuns:

Nu fugii mult